Bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo-wargowe to utrwalone zmiany w strukturze środkowej części twarzy, powstające w wyniku starzenia. Poszczególne kompartmenty twarzy z wiekiem zanikają lub grawitacyjnie opadają, mięśnie ulegają osłabieniu, zaś skóra wiotczeje. Wszystko to sprawia, że na twarzy tworzą się trwałe zagłębienia, między innymi bruzdy nosowo-wargowe biegnące od nosa do kącików ust.

Pojawiają się one już po 25 roku życia, ale – w zależności od naszych predyspozycji genetycznych, nawyków pielęgnacyjnych oraz stylu życia – mogą być mniej lub bardziej widoczne. Jędrność i elastyczność skóry oraz dobre jej nawilżenie warunkuje obecny w naszych tkankach kwas hialuronowy. Niestety, w wyniku jego zanikania wraz z wiekiem oraz redukcji tkanki podskórnej zmienia się owal twarzy i powstają nieestetyczne zagłębienia, w których załamuje się światło, dodając nam lat.

Najpopularniejszym sposobem leczenia bruzd nosowo- wargowych w HBCMED jest poprawa owalu twarzy poprzez deponowanie kwasu hialuronowego w ściśle określone punkty środkowej części twarzy. Przywraca to twarzy młodzieńcze proporcje.

Często już po samym uzupełnieniu objętości policzka, bruzdy nosowo-wargowe wypłacają się, jednak jeżeli nadal postarzają one twarz, podaję kwas hialuronowy również w same bruzdy nosowo-wargowe. Pracuję w tym obszarze kaniulą, aby uniknąć powikłań naczyniowych, zasinień pozabiegowych skóry i nadmiernej traumatyzacji tkanek.

Zabieg trwa około 30 – 60 minut. Od razu po zabiegu twarz wygląda młodziej, jednak optymalny efekt po podaniu kwasu hialuronowego uzyskuje się po 2 – 4 tygodniach. Należy jednak zaznaczyć, że kwas hialuronowy jest wypełniaczem biodegradowalnym. Ulega całkowitemu wchłonięciu po około roku. Wtedy zabieg można powtórzyć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.