Bruzdy nosowo-wargowe

Bruzdy nosowo-wargowe to utrwalone zmiany w strukturze środkowej części twarzy, powstające w wyniku starzenia. Poszczególne kompartmenty twarzy z wiekiem zanikają lub grawitacyjnie opadają, mięśnie ulegają osłabieniu, zaś skóra wiotczeje. Wszystko to sprawia, że na twarzy tworzą się trwałe zagłębienia, między innymi bruzdy nosowo-wargowe biegnące od nosa do kącików ust.

Pojawiają się one już po 25 roku życia, ale – w zależności od naszych predyspozycji genetycznych, nawyków pielęgnacyjnych oraz stylu życia – mogą być mniej lub bardziej widoczne. Jędrność i elastyczność skóry oraz dobre jej nawilżenie warunkuje obecny w naszych tkankach kwas hialuronowy. Niestety, w wyniku jego zanikania wraz z wiekiem oraz redukcji tkanki podskórnej zmienia się owal twarzy i powstają nieestetyczne zagłębienia, w których załamuje się światło, dodając nam lat.

Najpopularniejszym sposobem leczenia bruzd nosowo- wargowych w HBCMED jest poprawa owalu twarzy poprzez deponowanie kwasu hialuronowego w ściśle określone punkty środkowej części twarzy. Przywraca to twarzy młodzieńcze proporcje.

Często już po samym uzupełnieniu objętości policzka, bruzdy nosowo-wargowe wypłacają się, jednak jeżeli nadal postarzają one twarz, podaję kwas hialuronowy również w same bruzdy nosowo-wargowe. Pracuję w tym obszarze kaniulą, aby uniknąć powikłań naczyniowych, zasinień pozabiegowych skóry i nadmiernej traumatyzacji tkanek.

Zabieg trwa około 30 – 60 minut. Od razu po zabiegu twarz wygląda młodziej, jednak optymalny efekt po podaniu kwasu hialuronowego uzyskuje się po 2 – 4 tygodniach. Należy jednak zaznaczyć, że kwas hialuronowy jest wypełniaczem biodegradowalnym. Ulega całkowitemu wchłonięciu po około roku. Wtedy zabieg można powtórzyć.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *