Cellular Matrix

Cellular Matrix – kompleksowe odświeżenie i odmłodzenie skóry twarzy za pomocą autologicznego osocza bogatopłytkowego z czynnikami wzrostu i nieusieciowanego kwasu hialuronowego.

Procedura stosowana podczas zabiegu Cellular Matrix polega na pobraniu krwi od pacjenta do specjalnej probówki, gdzie znajduje się nieusieciowany kwas hialuronowy wraz z separatorem komórkowym. Podczas wirowania w specjalistycznym urządzeniu dochodzi do oddzielenia niepożądanych elementów morfotycznych krwi (czyli erytrocytów i i leukocytów) od płytek krwi, które następnie są mieszane z kwasem hialuronowym celu przedłużenia jego żywotności oraz optymalizacji efektu klinicznego.

Cellular Matrix jest zabiegiem łączącym podawanie kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego z czynnikami wzrostu w jedną niezwykle skuteczną procedurę. Skóra po zabiegu jest nawilżona, zregenerowana, pobudzona do odnowy, bardziej napięta i elastyczna.

Iniekcje śródskórne w twarz, szyję, dekolt lub inne okolice wymagające leczenia, są wykonywane cienką igłą lub kaniulą. Zabieg Cellular Matrix należy powtarzać raz w miesiącu około 2-3 razy, a później co pół roku, aby podtrzymać uzyskany efekt młodej, jędrnej skóry. Cellular Matrix jest niezwykle skutecznym sposobem odzyskania nawilżenia oraz przywrócenia blasku skórze, gdyż dwie technologie spotkały się, aby synergistycznie wspomóc odbudowę i odmłodzić naszą skórę.

Zabieg Cellular Matrix jest szczególnie polecany, kiedy potrzebujemy szybkiego efektu, gdyż skóra jest zarówno odwodniona, jak i poddana procesom starzenia. Pierwsze efekty widzimy od razu po zabiegu, a po trzech miesiącach, czyli po trzech zabiegach skóra odzyskuje blask, odpowiedni poziom nawilżenia, zagęszcza się, drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Zabieg Cellular Matrix trwa około 40 minut do godziny, możliwe jest wcześniejsze miejscowe znieczulenie okolic poddawanych zabiegowi. Kwas hialuronowy wymieszany z osoczem bogatopłytkowym z czynnikami wzrostu podaje się kaniulą lub cienką igłą śródskórnie. Synergia działania polega na tym, że kwas hialuronowy nawilża skórę i uzupełnia jej ubytki, natomiast osocze bogatopłytkowe stymuluje skórę do produkcji kolagenu.

Właściwe zadbanie o jakość skóry jest konieczne, abyśmy wyglądały zdrowo i atrakcyjnie oraz aby inne zabiegi były możliwe – np. pięknie wymodelowane usta bez lśniącej skóry wokół nie zrobią wrażenia… Bez systematycznego dbania o odpowiednie nawilżenie i napięcie skóry trudno mówić o medycynie przeciwstarzeniowej.

Jest wiele sposobów na zrewitalizowanie skóry, jednak Cellular Matrix, dzięki synergii działania autologicznego osocza bogatopłytkowego z czynnikami wzrostu i nieusieciowanego kwasu hialuronowego, daje efekty szybko, w sposób bezpieczny, bez ryzyka hiperkorekcji czy powikłań naczyniowych. Skóra zaczyna lśnić, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i faktura, oprócz poprawy nawilżenia i napięcia obserwujemy również po zabiegu wyrównanie kolorytu, a drobne zagłębienia skóry znikają.

To wszystko jest dostępne w HBCMED Medycyna Estetyczna, zapraszam serdecznie Ewelina Górska.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *