Dlaczego warto dobrze wyglądać?

Często słyszę zaczepne pytania: dlaczego kobiety/ mężczyźni w ogóle korzystają z medycyny estetycznej? Czy wynika to z próżności, czy z niskiego poczucia własnej wartości? Osoby zadające w ten sposób pytanie deprecjonują medycynę estetyczną jako narzędzie do osiągnięcia wyglądu na którym zależy pacjentowi mojej kliniki. Zarówno kobiety jak i mężczyźni doskonalą swą urodę zgodnie z powszechnie obowiązującym kultem piękna.

Dlaczego nie, skoro XXI wiek daje coraz większe możliwości dbania o zdrowie skóry i ingerowania w wygląd twarzy procedurami niechirurgicznymi i chirurgicznymi, które hamują procesy starzenia? Twarz jest ważnym elementem komunikacji interpersonalnej, a zadbany, atrakcyjny wygląd twarzy ma bardzo duże znaczenie dla poczucia własnej wartości i samoakceptacji oraz w postrzeganiu nas przez otoczenie. Potwierdzeniem tej teorii jest ograniczenie relacji międzyludzkich i przygnębienie wśród osób, którym zależy na wyglądzie, a mimo to czują się nieatrakcyjne.

Estetyka twarzy wymaga troszczenia się o zdrowie naszej skóry i ograniczenia negatywnego wpływu upływającego czasu na nasz wygląd. Pomimo tego, że definicja Piękna dla każdego może być inna, każdy z nas świadomie bądź nieświadomie chce być piękny. Jeśli nawet ktoś zaprzecza, że nie jest to dla niego ważne uważam, że chce zdeprawować o kult Piękna, gdyż według niego nie spełnia standardów kulturowych osoby atrakcyjnej. Oczywiście, jeżeli za pięknym wyglądem nie kryje się nic więcej, nie uda się z piękną zewnętrznie osobą nawiązać głębokiej relacji osobistej czy też zawodowej… Ale w pierwszym kontakcie zdecydowanie wygrywają osoby o atrakcyjnym wyglądzie, spełniającym aktualne kanony urody. Czy tego chcemy, czy nie, nasza twarz jest oceniana  w pierwszych  sekundach  kontaktu z ludźmi. Mimowolnie nasze wyobrażenia na temat pięknej osoby są pozytywne: przypisujemy jej mądrość, pracowitość i inne dobre cechy charakteru. Ponieważ uroda to pierwszy element, na który zwracamy uwagę poznając osobę i dajemy jej kredyt zaufania – dzięki wyglądowi, mimowolnie staramy się później potwierdzić w dalszej relacji swój pierwszy wniosek. Dzięki temu osoby wyglądające ładnie mają większe szanse zarówna w realizacji projektów osobistych jak i zawodowych. Myślę że każdy zdaje sobie z tego sprawę i jeżeli tylko ma odpowiednie narzędzia takie jak odwagę, aby pójść na konsultację do gabinetu medycyny estetycznej, determinację, aby podążać za zaleceniami lekarza oraz z zasoby finansowe, pozwalające na realizację planu upiększania poprawi urodę na fotelu lekarza medycyny estetycznej.

Nieustanny rozwój medycyny, postęp technologiczny, wzrost świadomości i zamożności społeczeństwa przyczyniły się do coraz lepszej dostępności do zabiegów z zakresu medycyny przeciwstarzeniowej. Oczywiście wybierając klinikę, która będzie dbać o estetykę naszej twarzy należy wybierać profesjonalistów. Lekarz, w rękach którego będziemy czuć się bezpiecznie i którego wizja Piękna jest spójna z naszą pomoże nam zadbać o zdrowie i promienny, młody wygląd. Piękne twarze każdy definiuje inaczej, natomiast myślę, że są pewne standardy, których należy się trzymać poprawiając urodę. Atrakcyjna twarz powinna mieć odpowiednie proporcje. Bardzo ważne jest unikanie przesady. Twarz poddaną zabiegowi powinna cechować harmonia i symetria. Twarze z pewnością powinny wyglądać młodo, co ma świadczyć o witalności, zdrowiu i w relacjach partnerskich – dobrym rokowaniu co do posiadania potomstwa. Z pewnością inne są kody twarzy mężczyzn i kobiet, gdyż dymorfizm płciowy wynika z innej budowy kostnej oraz środowiska hormonalnego odmiennego dla każdej płci. Poprawiając urodę należy unikać feminizacji mężczyzn, zaś podkreślać typowo kobiece części twarzy u płci pięknej. Bardzo ważny jest dla moich Pacjentów naturalny wygląd, świadczący o zdrowym podejściu do możliwości współczesnej medycyny estetycznej. Większość odwiedzających mnie osób wręcz boi się przesadnego powiększenia policzków, ust czy tak zwanej maskowatej twarzy. Oczywiście zapewniam wszystkich odwiedzających hbcmed o intencji odmłodzenia, nie zaś tworzenia klonów przerysowanych osób uzależnionych od zabiegów. Bardzo ciężko jest czasem odmówić kolejnego zabiegu niezgodnie z wolą Pacjentki. Zachowanie odpowiednich proporcji i umiaru wymaga czasem asertywności i powściągliwości, a stanowcza odmowa lekarza potrafi zakończyć leczenie w mojej klinice niezadowolonej Pacjentki…

Podsumowując: rysy twarzy są bardzo ważne zarówno do budowania samoakceptacji i poczucia własnej wartości jak i odgrywają niebagatelną rolę w procesie postrzegania nas przez otoczenie. Estetyka twarzy wymaga regularnej pielęgnacji, również tej profesjonalnej w gabinetach medycyny estetycznej. Dostępność usług lekarza wykonującego zabiegi odmładzające jest coraz lepsza, tak więc mamy szansę dzięki atrakcyjnemu wyglądowi na długo cieszyć się dobrym samopoczuciem i komplementami otoczenia. Do zobaczenia w hbcmed🙂

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *