Jak poprawić swoje samopoczucie?

Kiedyś myślałam, że podaję botoks, aby pozbyć się zmarszczek. Pacjenci chcieli po prostu wolniej się starzeć i lepiej wyglądać — wiadomo. Dlaczego w ogóle dbamy o siebie? Czy na pewno dlatego, aby wyglądać bardziej atrakcyjnie? Czy też chcemy czuć się lepiej, poprawić swoje samopoczucie?

Z biegiem lat – dzięki profesorowi Dodic`owi — dowiedziałam się, że po toksynie botulinowej rzadziej występuje migrena. Jednak artykuł z 30 lipca 2020 roku w Neurosciences News uzmysłowił mi, że podanie botoksu zmniejsza też ryzyko depresji! Czyli działam również — chcąc nie chcąc – w profilaktyce chorób z kręgu psychiatrii. Mózg rządzi!

Ale czym jest mózg? To elektryczność i chemia. Miliony neuronów w naszym mózgu komunikują się ze sobą albo dzięki impulsom elektrycznym skaczącym po naszych neuronach, albo przy pomocy chemii, która wysypuje się do przestrzeni synaptycznej z jednego neuronu i jest pobierana przez drugą komórkę nerwową. Czyli sygnałem może być elektryczność bądź cząstka chemiczna. Jeśli w naszym umyśle jest radość, nie ma już miejsca na inne uczucia. Może dlatego, jeżeli zadbasz o siebie, jeżeli uśmiechniesz się do siebie w lustrze, być może właśnie dzięki temu nie będziesz smutna czy zatroskana. Wiadomo, ludzie są różni, są na różnych etapach swojego życia, mają różny bagaż doświadczeń, różne potrzeby, różne filtry rzeczywistości. Ale — jak powiedział Pan Górski —  „Stary facet nie jest tak stary, jak stara baba”. Dlatego dla kobiet szczególną wartością jest atrakcyjny wygląd.

Drogie Panie, nie ma co oglądać się na mężów. Zaplanujcie już dziś spotkanie ze mną w HBCMED. Nie pozwól, aby czas działał na Twoją niekorzyść. Wyglądaj tak, jak się czujesz: młodo i atrakcyjnie! A dzięki przemianie zewnętrznej, poczujesz swą siłę, zaangażowanie w proces zmian ku zdrowiu i dobremu samopoczuciu. To spowoduje, że poczujesz się odważniejsza, bardziej spełniona, zadowolona, szczęśliwa. Przychodzi taki moment w życiu, kiedy warto w końcu zająć się sobą i to jest ten czas ;).
Czekam na Ciebie!!!

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *