Korekta nosa

Nos jest jedną z najbardziej widocznych partii twarzy. Jest to cześć twarzy, z której wyglądu nie wszyscy są zadowoleni. Bardzo często kształt nosa jest niedoskonały w naszej ocenie. Może to być przyczyną naszej obniżonej samooceny lub wpływać negatywnie na nasze samopoczucie, na postawę wobec życia i innych ludzi.

Korekta nosa może odbyć się za pomocą zabiegu chirurgicznego lub poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. Ta substancja występuje naturalnie w naszym organizmie. W medycynie estetycznej przy korekcie nosa lekarz Ewelina Górska stosuje odpowiednio usieciowane preparaty kwasu hialuronowego- aby przedłużyć jego żywotność i nadać pożądany kształt leczonemu obszarowi skóry.

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest oczywiście metodą mniej inwazyjną, niewymagającą długiego okresu rekonwalescencji. Nie wszystkie nosy możemy jednak zakwalifikować do takiego zabiegu.

Procedura korekty nosa kwasem hialuronowym jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, jednak nie jest możliwa u każdego zainteresowanego Pacjenta. Za pomocą kwasu hialuronowego możemy modelować nos w przypadku występowania niedoskonałej linii nosa, kiedy występują wzgórki na jego grzbiecie bądź zagłębienia, z których nie jesteśmy zadowoleni. Korekta nosa kwasem hialuronowym jest wskazana, kiedy nie podoba nam się zakończenie nosa, na przykład opadający nos lub kiedy nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu koniuszka nosa, kiedy nie odpowiada nam jego rozmiar. Można też modelować nos kwasem hialuronowym, kiedy nie podoba się nam rozdzielenie chrząstki na jego końcu.

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest również wskazana w przypadku, jeśli rozpoczął się proces fizjologicznego starzenia skóry z widoczną wiotkością, utratą wcześniejszego kształtu.

Zabieg medyczny korekty nosa kwasem hialuronowym nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, jest jednak procedurą medyczną wymagającą kwalifikacji i doświadczenia lekarza medycyny estetycznej. W białostockim gabinecie medycyny estetycznej specjalistki Eweliny Górskiej kwas hialuronowy jest podawany mikrokaniulą, czyli tępo zakończonym narzędziem ślizgającym się po tkankach w celu uniknięcia traumatyzacji tkanek, zmniejszenia ryzyka działań niepożądanych, uniknięcia krwiaków i zasinień. Zabieg trwa od 45 minut do godziny. Zazwyczaj Pacjent nie wymaga rekonwalescencji- jak w przypadku chirurgicznej korekcji nosa. Efekty korekty nosa kwasem hialuronowym są widoczne tuż po zabiegu i są dość długotrwałe- nawet do 2 lat utrzymuje się efekt zabiegu.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *