laserowe leczenie trądziku białystok

Laserowe leczenie trądziku

Laserowe leczenie trądziku odbywa się w gabinecie medycyny estetycznej HBCMED przy pomocy urządzenia Advalight, emitującego różne długości fal na różnorodne problemy związane z chorobą, jaką jest trądzik.

Trądzik to choroba, którą trzeba leczyć! Pozwala to ograniczyć objawy i uniknąć późniejszych komplikacji. Skóra dotknięta trądzikiem w dzisiejszych czasach może być leczona przy użyciu najnowszych technologii np. laserem.

Trądzik pospolity to schorzenie gruczołów łojowych. Objawia się na skórze twarzy, górnej części pleców, klatki piersiowej. Schorzenie to dotyczy przeważnie osób młodych w okresie dojrzewania.

Za powstanie trądziku odpowiedzialne są czynniki hormonalne, bakteryjne, jak również uwarunkowania genetyczne. Nawet przestrzeganie zaleceń higienicznych i dietetycznych nie chroni przed wystąpieniem nieestetycznych wyprysków. Trądzik pospolity jest związany z nadmiernym wydzielaniem gruczołów łojowych oraz z rogowaceniem ujść mieszków włosowych. Kiedy zatykają się przewody gruczołów łojowych, następuje ich poszerzenie w wyniku nadmiernej produkcji łoju, który nie może się wydostać i jest pożywką dla bakterii. Bakterie beztlenowe wytwarzają enzymy rozkładające tłuszcze i silnie podrażniają skórę. Procesy te nasilają się. Powstają objawy trądziku. Mogą one być widoczne jako grudki, krosty, zmiany ropne, zaskórniki. Leczenie trądziku jest konieczne, gdyż wizerunek młodej osoby jest bardzo ważny w jej funkcjonowaniu psychospołecznym.

Obejrzyj jak leczymy trądzik za pomocą lasera w Białymstoku

Dlaczego laser ADVALIGHT?

Emituje on różne długości fal, aby zadziałać kompleksowo na problemy skóry podczas laserowego leczenia trądziku. Rozwiązuje on problemy skóry takie jak: trądzik pospolity, trądzik różowaty, ale też atroficzne blizny potrądzikowe. Dodatkowo laserowe leczenie trądziku zmniejsza widoczność porów, rozjaśnia skórę, ujednolica jej koloryt i odmładza leczoną okolicę. Zabieg laserowego leczenia trądziku nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji pozabiegowej. Jest dobrze tolerowany. Należy powtarzać go co kilka tygodni, aż do uzyskania redukcji zmian związanych z chorobą. Stosując laserowe leczenie trądziku, Pacjent nie jest narażony na ogólnoustrojowe skutki uboczne, jak czasem się dzieje przy stosowaniu terapii doustnych. Oczywiście laserowe leczenie trądziku nie wyklucza innych sposobów radzenia sobie z tą chorobą. Należy używać odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, stosować się do zaleceń dietetycznych i higienicznych, unikać czynników nasilających zmiany skórne (np. zbyt wilgotny klimat, używki, niektóre leki, ekspozycja na intensywne promieniowanie UV).

Trądzik u osób dorosłych

Może być związany z ekspozycją na duży stres, niedobory snu, ze spożywaniem wysoko przetworzonej żywności, używaniem źle dobranych kosmetyków, stosowaniem używek lub leków, np. hormonalnych, steroidowych czy przeciwpadaczkowych.
Nikt z nas nie chce być postrzegany jaka osoba zaniedbana, gdyż obniża to jakość życia, negatywnie wpływa na funkcjonowanie społeczne, może powodować zaniżoną samoocenę, frustrację, przygnębienie. Laserowe leczenie trądziku pozwala na redukcję widocznych objawów trądziku, jak również uniknięcie powikłań w postaci blizn potrądzikowych.

 

Laserowe leczenie dotyczy również trądziku różowatego

Trądzik różowaty jest przewlekłą dolegliwością, która rozwija się na podłożu zaburzeń naczyniowych i hormonalnych. Najczęściej występuje u kobiet po 30 roku życia. Zmiany nasilają się przy stosowaniu używek, ostrych przypraw, przy ekspozycji na ekstremalne temperatury, stosowaniu leków np. steroidowych czy hormonalnych, w sytuacjach narażających na przewlekły stres lub niedobór snu.
Laserowe leczenie trądziku przy pomocy lesera Advalight odbywa się w gabinecie medycyny estetycznej HBCMED co 4 tygodnie, kilka razy. Prowadzi do redukcji wyprysków, rumienia, zwężenia porów. Skóra robi się jaśniejsza, ewentualne blizny potrądzikowe redukują się, następuje odmłodzenie skóry poprzez redukcję drobnych zmarszczek i ujednolicenie jej kolorytu.
Zapraszamy na konsultację w gabinecie medycyny estetycznej i laserowe leczenie trądziku!

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *