Lipoliza iniekcyjna Białystok

Lipoliza iniekcyjna w białostockim gabinecie medycyny estetycznej HBCMED jest zabiegiem niechirurgicznym, polegającym na miejscowym wstrzykiwaniu preparatu chemicznego (który powoduje rozkład trójglicerydów do kwasów tłuszczowych i glicerolu) w okolicę wymagającą redukcji tkanki tłuszczowej. Zatem lipoliza iniekcyjna jest jedną z metod pozbycia się tłuszczu z wybranych partii ciała (np. podbródka czy dolnej części policzków) bez użycia skalpela.

Zabieg polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylocholiny w określoną okolicę ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Zabieg lipolizy iniekcyjnej nie wymaga zazwyczaj znieczulenia ani długiego okresu rekonwalescencji. Jednak obecny jest pozabiegowy obrzęk, zasinienie czy zwiększone ucieplenie tkanek ostrzykniętych preparatem fosfatydylocholiny- przez okres ok. 2 tygodni.

Niestety nie można w tym okresie stosować leków przeciwbólowych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych, gdyż mogą one wygasić efekt lipolizy iniekcyjnej, a jest nim niszczenie komórek tłuszczowych, tzw. adipocytów. Potem ich produkty rozpadu są transportowane przez krew do wątroby, a następnie wydalane z organizmu.

Na wyszczuplenie leczonej okolicy czekamy około 2 tygodni od wykonania zabiegu. Jeżeli potrzeba, tj. zamierzony efekt estetyczny nie został w pełni osiągnięty, zabieg po 2 tygodniach można powtórzyć. Lipoliza iniekcyjna trwa 30-45 minut. Jej koszt jest uzależniony od rozległości zabiegu.

Oczywiście w przypadku otyłości uogólnionej lub leczenia dużego obszaru ciała lepszym od lipolizy iniekcyjnej rozwiązaniem będzie liposukcja, czyli operacja plastyczna polegająca na chirurgicznym usunięciu zbędnej tkanki tłuszczowej.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *