fbpx

Modelowanie twarzy

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to zabieg zyskujący na popularności w białostockim gabinecie medycyny estetycznej HBCMED. Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, poszczególne kompartmenty twarzy zmieniają swoją objętość, następuje grawitacyjne opadanie struktur anatomicznych, zanikanie naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego, elementów tłuszczowych, kostnych. Powoduje to pogorszenie konturu twarzy, która postarza się optycznie.

Z pomocą przychodzi tutaj modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, który przywraca utraconą objętość policzków, konturuje linię żuchwy, wypełnia dolinę łez, wygładza zagłębienia i bruzdy oraz nawilża skórę.
Dzięki modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym odmładzamy wizerunek, gdyż podkreślone zostają kości policzkowe i linia żuchwy, zredukowane są tzw.”chomiki”, wypełniona dolina łez i fałdy nosowo-wargowe, zostają podniesione kąciki ust, wypełnia się okolica skroni. Oprócz modelowania twarzy kwas hialuronowy zwiększa poziom nawilżenia skóry, poprawia się jej napięcie i elastyczność, likwidując oznaki starzenia.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym w HBCMED odbywa się przy pomocy preparatów przebadanych klinicznie, renomowanych firm. Są one w odpowiedni sposób usieciowane- aby poprawić ich żywotność w tkankach, elastyczne, posiadają w składzie substancje znieczulające. Dzięki doskonałej integracji z tkanką otaczającą, efekty zabiegów są naturalne, a odpowiedni sposób stabilizacji hialuronu powoduje, że efekty zabiegów są długotrwałe.

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie zmniejsza się w skórze. Powoduje to wiotczenie tkanki i utratę jej elastyczności. Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie skóry oraz wspomaga fibroblasty w produkcji kolagenu i elastyny. Podawany podczas zabiegu hialuron ulega całkowitej biodegradacji. Jeżeli Pacjent nie jest zadowolony z efektu uzyskanego dzięki modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym, można zniwelować skutki zabiegu tak zwaną hialuronidazą. Zatem zabieg jest bezpieczny, bo całkowicie odwracalny. Należy podkreślić, że hialuronidaza jest niezbędnym elementem wyposażenia gabinetu medycyny estetycznej, gdyż w przypadku wystąpienia powikłań po podaniu kwasu hialuronowego (np. obliteracja naczynia, nadkorekcja), należy jej niezwłocznie użyć!

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym daje efekt szybkiego liftingu twarzy bez użycia skalpela. Dzięki wymodelowaniu konturów twarzy, poprawieniu jej owalu oraz uzupełnieniu powstających z wiekiem ubytków, twarz nabiera młodzieńczego harmonijnego wyglądu, a skóra promienieje pięknem. Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym trwa około godziny. Pierwsze efekty widać od razu po zabiegu, jednak ostateczne zmiany są widoczne po kilku tygodniach. W zależności od miejsca, gdzie podany jest preparat oraz od jego rodzaju, efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do dwóch lat.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym odbywa się przy użyciu tzw. kaniuli, czyli tępo zakończonego, sterylnego narzędzia jednorazowego użytku, które przesuwa się po tkankach, minimalizując wystąpienie skutków ubocznych w postaci zasinień skóry, obliteracji naczyń czy uszkodzenia nerwów.

Przeciwwskazaniem do modelowania twarzy kwasem hialuronowym jest ciąża, okres karmienia piersią, infekcyjne choroby skóry, obecność tzw. trwałych wypełniaczy w tkankach, choroby autoimmunologiczne z kręgu kolagenoz lub uczulenie na preparat.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem częstym w białostockim gabinecie medycyny estetycznej HBCMED, gdyż daje przepiękne, szybkie i długotrwałe efekty bez narażania Pacjenta na procedury chirurgiczne.
Zaczaruj czas, wyglądaj już dziś młodo i naturalnie!

Weź udział w projekcie „Bezpieczne piękno” w HBCMED Ewelina Górska ul. Stołeczna 7 I piętro.