Modelowanie twarzy wg. MD Codes – na czym polega i co wyróżnia technikę MD Codes

Na czym polega modelowanie twarzy wg. MD Codes?

 

Podawanie kwasu hialuronowego w celu poprawy wyglądu twarzy dzięki technice MD Codes pozwala na uzyskanie przewidywalnych, optymalnych efektów opartych na nauce i doświadczeniu mistrzów tej metody. Precyzyjne wyznaczanie punktów ubytków tkanek miękkich i kostnych, wypełnienie ich odpowiednio dobranym rodzajem hialuronu przy dedykowanej danej  okolicy metodzie (depozyt podany igłą bądź przy pomocy kaniuli) wpływa na zmianę proporcji twarzy, mimoduluje ( oddziaływuje na mięśnie mimiczne twarzy ), poprawia owal i koryguje bruzdy. Efekty zabiegu nie naruszają poczucia estetyki –  działamy, aby odmłodzić i upiększyć twarz, ale bez przerysowania, bez zmiany charakteru twarzy.

 

Co wyróżnia technikę MD codes?

 

Uczestnictwo w AMI (Allergan Medical Institute) zmieniło moje wyobrażenie o odmładzaniu twarzy przy użyciu neuromodulatora oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Mimo, że mija 20 rok pracy w zawodzie lekarza, a toksynę botulinowa podaję od kilkunastu lat (zarówno ze wskazań neurologicznych jak i estetycznych) zmienia się sposób pracy z tym preparatem, a najnowsze badania ukazują jeszcze bardziej optymalny sposób podawania leku.

Technika podawania kwasu hialuronowego metodą MD Codes to nowa generacja odmładzania opracowana przez Mauricio de Maio (chirurg plastyczny z Brazylii).

Dr Mauricio de Maio ze słów” tensigrity „wykreował nowy sposób rozumienia zmian zachodzących z upływem lat. Prowadząc rozmowę podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu powinniśmy zaopiekować się pacjentem biorąc pod uwagę jego przeszłość (kształtującą wygląd), ale tez wziąć odpowiedzialność za jego wygląd w przyszłości. Na wizycie wstępnej ustalamy co jest priorytetem pacjenta, przewidujemy, dlaczego dana niekorzystna zmiana zaistniała na jego twarzy, opracowujemy plan jak możemy usunąć niechciany defekt podczas obecnej sesji i co zrobić podczas kolejnych spotkań w gabinecie, aby holistycznie zmienić oblicze naszego rozmówcy. Pracując na MD Codes nie skupiamy się jedynie na rzeczy którą widzi pacjent ale opracowujemy sposób pracy z jego twarzą, aby osiągnąć pozytywną ewolucję wyglądu (zazwyczaj podczas 2- 5 sesji).

MD Codes efekt terapii

Wskazania do zabiegu wg. MD codes?

Wskazaniem do zabiegu jest chęć poprawienia wyglądu twarzy, który zmienił się z upływem czasu.
Technika MD Codes to sposób oparty na nauce i ściśle określonych metodach pracy, aby odzyskać młodszy wygląd bądź poprawić istniejące defekty twarzy.

Na konsultacji przed zabiegiem ustalamy jakiego wyglądu pacjent chce uniknąć (zmęczonego, smutnego, obwisłego, ciężkiego, złego) i do jakich atrybutów dążymy aby wyglądać bardziej atrakcyjnie, kobieco, męsko uzyskać bardziej wykonturowany lub młodszy wygląd.
Czyli wpływając na wygląd twarzy zmieniamy odczucia pacjenta dając mu satysfakcję, pewność siebie bądź po prostu zadowoleniu przy patrzeniu w lustro.

MD Codes - efekt przed i po

Czy modelowanie twarzy wg. Dr Mauricio de Maio jest bezpieczne?

 

Odmładzanie twarzy wg MD codes jest metodą o wysokim bezpieczeństwie.
Pracujemy zgodnie z planem opracowanym na konsultacji wstępnej, który zaakceptował Pacjent a rekomendował lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej.

W pracy metodą MD codes wszystko, co dzieje się podczas zabiegu jest ściśle określone:
– punkty anatomiczne (gdzie dokładnie deponować wypełniacz – w którą część twarzy)
– sposób podania hialuronu (praca kaniulą czy podania za pomocą igły, techniką liniową czy na depozyt)
– rodzaj i objętość użytego kwasu hialuronowego
– kolejność opracowania kolejnych okolic
– cena każdego zabiegu.

Oczywiście każdy zabieg może potencjalnie mieć skutki uboczne, o czym należy pamiętać (zazwyczaj są to: ból podczas zabiegu, zasinienia twarzy, ale może zdarzyć się obliteracja naczynia- nawet przy doskonałej znajomości anatomii i precyzyjnym określeniu punktów wkłucia ). Dlatego tak ważny jest rozsądny wybór gabinetu medycyny estetycznej. Bardzo ważne jest, aby w przypadku powikłań szybko i profesjonalnie zareagować, otoczyć pacjenta opieką i zaradzić niekorzystnym sytuacjom.
Miarą dobrego lekarza jest to, jak wykonuje zabiegi, ale przede wszystkim jak radzi sobie z powikłaniami w przypadku ich wystąpienia.
Każdy gabinet medycyny estetycznej powinien być wyposażony w leki podawane w przypadku wystąpienia powikłania i mieć opracowane procedury postępowania w takich przypadkach.

 

Efekty liftingu twarzy wg. MD codes

 

Na AMI pierwszy raz usłyszałam o Tensegriti – nowym sposobie patrzenia na pacjenta. Napięcie jego mięśni twarzy, sposób starzenia się jest odzwierciedleniem tego, co go spotyka w środowisku życia oraz jakie są jego wewnętrzne przeżycia, uwarunkowania organizmu.

Powinniśmy patrzeć na twarz holistycznie i pamiętać, że zabieg w jednej okolicy wpływa na wygląd pozostałych partii twarzy np. pracując w środkowej części twarzy wpłyniemy również na dolną część, pracując w okolicy brody możemy zmienić kształt wargi dolnej.

Poprawa wyglądu po zastosowaniu MD Codes utrzymuje się około 2 lata. Jest to zmiana zgodna
z indywidualnym charakterem twarzy pacjenta, nie powodująca nienaturalnych efektów.

 

Koszt zabiegu w technice MD codes

 

Koszt odmłodzenia twarzy metodą MD codes zależy od tego, ile struktur twarzy uległo niekorzystnym zmianom z upływem czasu.
Odbudowujemy skronie, policzki, okolicę oka, kąta żuchwy, brody- ale tylko w przypadku, kiedy zachodzi potrzeba pracy w danej okolicy.Zarówno rodzaj podanego preparatu, jak i jego objętość w tej metodzie są ściśle określone.
Ważne w pracy metodą MD Codes jest ustalenie priorytetów pacjenta na konsultacji wstępnej i określenie planu zabiegowego.
Zazwyczaj leczenie jest podzielone na kilka etapów co miesiąc, dwa.

Koszt każdego zabiegu jest uzależniony od tego, ile hialuronu trzeba podać i jaką techniką, zazwyczaj 1 ampułka produktu to koszt 1000-1200 zł, zaś odbudowa struktur całej twarzy waha się w granicach 4-9 tys. zł, w podzielonych na kilka etapów częściach. Im starsza osoba, tym koszt zazwyczaj jest większy. Ale zdarzają się młodsze osoby, np. po intensywnym odchudzaniu, które też wymagają podania kilku ampułek kwasu hialuronowego, aby wyglądać atrakcyjnie.
Na pewno przed rozpoczęciem leczenia każdy Pacjent otrzyma informację, ile będzie ono kosztować.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *