Modelowanie twarzy

Kody młodości są automatycznie analizowane na twarzach osób, które obserwujemy. W ułamku sekundy nadajemy znaczenie wyglądowi spotkanego człowieka, zaliczając go do kategorii ważnych dla nas samych. Powierzchowność może czasem zdradzać wiek, upodobania dietetyczne, skłonność do nałogów, status społeczny czy estetykę wyznawaną przez właściciela lub właścicielkę twarzy.

Modelowanie twarzy odwraca procesy zachodzące wraz z wiekiem, uzupełnia brakujące objętości okolicy skroniowej, policzków czy ust i podkreśla linie żuchwy, nosa, kości jarzmowe – w zależności od potrzeb. Krótko mówiąc : harmonizuje wygląd twarzy poprzez przywrócenie naturalnych w proporcji. Modelowanie twarzy nie zmienia indywidualnych cech jej właściciela tylko podkreśla to co piękne, odmładza elementy które z wiekiem uległy wiotczeniu i atrofii.

Po zabiegu remodelingu w hbcmed twarz wygląda naturalnie, świeżo i pięknie. Dzięki wiedzie i doświadczeniu lekarza medycyny estetycznej oraz właściwościom kwasowi hialuronowego wszystkie procedury wykonywane podczas zabiegu są odwracalne i bezpieczne. Holistyczne podejście do estetyki twarzy jest gwarancją sukcesu w procesie jej modelowania. Profilowanie twarzy to zabieg bardzo popularny u osób po 40 roku życia, które stawiają na naturalnie piękny wygląd. Zapraszamy!

Zabieg kierowany do kobiet i mężczyzn, u których występuje:

 • pogorszenie konturu twarzy
 • utrata objętości policzków
 • utrata jędrności i nawilżenia skóry twarzy
 • zapadnięcie skóry pod oczami (dolina łez)
 • pogłębienie zmarszczek i bruzd

Efekty:

 • poprawa nawilżenia i kondycji skóry
 • przywrócenie utraconej objętości policzków
 • wykonturowanie linii żuchwy
 • wypełnienie doliny łez, redukcja cieni pod oczami
 • wypełnienie zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych

Efekty zabiegu utrzymują się do 24 miesięcy.

Przeciwskazania do zabiegu modelowania twarzy:

 • Aktywne zmiany zapalne skóry w obszarze zabiegu
 • ciąża oraz okres laktacji
 • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe
 • nadwrażliwość na składniki preparatu
 • tendencja do tworzenia się bliznowców

Czas trwania zabiegu: około 60 min.

PROFHILO® H+L

PROFHILO® H+L to ultranowoczesny sposób na odmładzanie skóry.  Upływający czas nieubłaganie odbija swe piętno na każdej twarzy. Skóra wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a  my wyglądamy coraz starzej. To  naturalny proces, który  jest najczęściej obserwowany w  dolnej i  środkowej części twarzy. Z  wiekiem policzki zaczynają „spływać” w  dół tworząc tzw. „chomiki”, linia żuchwy traci swój kontur, stając się coraz mniej wyraźna, a  profil ulega rozmyciu. Zacierają się naturalne proporcje młodej twarzy, skóra traci sprężystość. Ale tak nie musi być!

POKONAJ PRAWO GRAWITACJI I UPŁYW CZASU DZIĘKI KOMPLEKSOM HYBRYDOWYM!

Zabieg kierowany do osób, u których występuje:

 • wiotkość skóry twarzy
 • pogorszenie owalu twarzy
 • opadanie policzków, tzw. „chomiki”
 • utrata konturu żuchwy
 • utrata elastyczności i nawilżenia skóry

Efekty:

 • zwiększenie elastyczności skóry
 • nadanie skórze sprężystości
 • wysmuklenie rysów twarzy
 • neutralizacja „chomików”
 • przywrócenie utraconego konturu i profilu twarzy
 • wygładzenie zmarszczek
 • głębokie nawilżenie skóry twarzy

Efekty zabiegu utrzymują się od 12 miesięcy do 2 lat w zależności od indywidualnych predyspozycji skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu PROFHILO:

 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • ciąża i okres laktacji
 • choroby nowotworowe
 • zaburzenie krzepnięcia krwi
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych
 • grzybicze i bakteryjne infekcje skóry oraz stany zapalne w miejscu iniekcji
 • aktywna opryszczka

Czas trwania zabiegu: Około 20 minut.

Podawany przez lekarza medycyny estetycznej preparat  PROFHILO® H+L składa się ze stabilizowanych kompleksów hybrydowych kwasu hialuronowego, o najwyższym dostępnym na świecie stężeniu – aż 64 mg, bez żadnych chemicznych czynników sieciujących.

Zawiera: – L-HA, którego działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej i regeneracyjnej skóry, – H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości macierzy pozakomórkowej.

Po zabiegu PROFHILO® H+L trwającym ok 20 minut uzyskujemy efekt wypełniający, liftingujący i bioremodeling skóry.

PROFHILO® to innowacyjna koncepcja zabiegów odmładzających, które likwidują wiotkość skóry. Molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. Preparat wygładza zmarszczki oraz liftinguje skórę,  przywracając jej elastyczność, nawilżenie i sprężystość.

Stabilizowane termicznie kompleksy hybrydowe PROFHILO to opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając, uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładzając zmarszczki oraz wysmuklając rysy twarzy. PROFHILO to najnowszy zabieg przeciwdziałający zwiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy.

Dzięki wyselekcjonowaniu naturalnego kwasu hialuronowego o stężeniu 64mg, który kumuluje w jednej dawce krótko- i długołańcuchowe cząsteczki HA oraz zastosowaniu unikatowego sposobu sieciowania (stabilizacji termicznej) PROFHILO® H+L  to produkt bezpieczny.

Pacjenci cenią sobie komfort i bezpieczeństwo podawania produktu PROFHILO® H+L, szybkie lecz długotrwałe efekty zabiegu, nowoczesne, ale zgodne z naturą podejście do odmładzania.

Efekt PROFHILO® H+L (2-3 zabiegów) utrzymuje się od 12 miesięcy do 2 lat w zależności od indywidualnych czynników, takich jak typ skóry, wiek i styl życia.

Główna zaleta zabiegu  PROFHILO® H+L z wykorzystaniem molekuły młodości to wielopłaszczyznowy efekt remodelingu twarzy uzyskany w sposób bezbolesny przy pomocy jedynie 10 nakłuć.

Iniekcja w 5 miejscach po każdej stronie twarzy, nazywanych Bioestetycznymi Punktami Iniekcji na  twarzy, pozwala na  pełniejsze zatrzymanie procesu starzenia, zapewnia doskonałą dyfuzję preparatu i  nadaje odpowiedni efekt rusztowania i  wysmuklenia twarzy. Powolne wstrzyknięcie preparatu sprawa, że  zabieg bioremodelingu jest praktycznie bezbolesny, zmniejsza się również szansa powstania obrzęku i  zasinienia w  miejscach wkłucia igły.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym to zabieg zyskujący na popularności w białostockim gabinecie medycyny estetycznej hbcmed. Z wiekiem skóra traci swoją elastyczność, poszczególne kompartmenty twarzy zmieniają swoją objętość, następuje grawitacyjne opadanie struktur anatomicznych, zanikanie naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego, elementów tłuszczowych, kostnych. Powoduje to pogorszenie konturu twarzy, która postarza się optycznie.

Z pomocą przychodzi tutaj modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, który przywraca utraconą objętość policzków, konturuje linię żuchwy, wypełnia dolinę łez, wygładza zagłębienia i bruzdy oraz nawilża skórę.

Dzięki modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym odmładzamy wizerunek, gdyż podkreślone zostają kości policzkowe i linia żuchwy, zredukowane są tzw.”chomiki”, wypełniona dolina łez i fałdy nosowo-wargowe, zostają podniesione kąciki ust, wypełnia się okolica skroni. Oprócz modelowania twarzy kwas hialuronowy zwiększa poziom nawilżenia skóry, poprawia się jej napięcie i elastyczność, likwidując oznaki starzenia.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym w hbcmed odbywa się przy pomocy preparatów przebadanych klinicznie, renomowanych firm. Są one w odpowiedni sposób usieciowane- aby poprawić ich żywotność w tkankach, elastyczne, posiadają w składzie substancje znieczulające. Dzięki doskonałej integracji z tkanką otaczającą, efekty zabiegów są naturalne, a odpowiedni sposób stabilizacji hialuronu powoduje, że efekty zabiegów są długotrwałe.

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Niestety, z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie zmniejsza się w skórze. Powoduje to wiotczenie tkanki i utratę jej elastyczności. Kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie skóry oraz wspomaga fibroblasty w produkcji kolagenu i elastyny. Podawany podczas zabiegu hialuron ulega całkowitej biodegradacji. Jeżeli Pacjent nie jest zadowolony z efektu uzyskanego dzięki modelowaniu twarzy kwasem hialuronowym, można zniwelować skutki zabiegu tak zwaną hialuronidazą. Zatem zabieg jest bezpieczny, bo całkowicie odwracalny. Należy podkreślić, że hialuronidaza jest niezbędnym elementem wyposażenia gabinetu medycyny estetycznej, gdyż w przypadku wystąpienia powikłań po podaniu kwasu hialuronowego (np. obliteracja naczynia, nadkorekcja), należy jej niezwłocznie użyć!

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym daje efekt szybkiego liftingu twarzy bez użycia skalpela. Dzięki wymodelowaniu konturów twarzy, poprawieniu jej owalu oraz uzupełnieniu powstających z wiekiem ubytków, twarz nabiera młodzieńczego harmonijnego wyglądu, a skóra promienieje pięknem. Zabieg modelowania twarzy kwasem hialuronowym trwa około godziny. Pierwsze efekty widać od razu po zabiegu, jednak ostateczne zmiany są widoczne po kilku tygodniach. W zależności od miejsca, gdzie podany jest preparat oraz od jego rodzaju, efekt utrzymuje się od 6 miesięcy do dwóch lat.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym odbywa się przy użyciu tzw. kaniuli, czyli tępo zakończonego, sterylnego narzędzia jednorazowego użytku, które przesuwa się po tkankach, minimalizując wystąpienie skutków ubocznych w postaci zasinień skóry, obliteracji naczyń czy uszkodzenia nerwów.

Przeciwwskazaniem do modelowania twarzy kwasem hialuronowym jest ciąża, okres karmienia piersią, infekcyjne choroby skóry, obecność tzw. trwałych wypełniaczy w tkankach, choroby autoimmunologiczne z kręgu kolagenoz lub uczulenie na preparat.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym jest zabiegiem częstym w białostockim gabinecie medycyny estetycznej hbcmed, gdyż daje przepiękne, szybkie i długotrwałe efekty bez narażania Pacjenta na procedury chirurgiczne. Zaczaruj czas, wyglądaj już dziś młodo i naturalnie!

Wolumetria twarzy

Wolumetria, czyli przywrócenie utraconej objętości, rekonstrukcja owalu i wykonturowane twarzy, aby odzyskała młodzieńczy wygląd, jest częstym zabiegiem w hbcmed, białostockim gabinecie medycyny estetycznej.
Dlaczego wolumetria? Z wiekiem następuje zanik niektórych struktur twarzy: skóry, przedziałów tłuszczowych, kości, wiotczeją mięśnie twarzy, a przecież moje Pacjentki nadal chcą wyglądać świeżo i naturalnie.

Niektóre z nich przed wykonaniem wolumetrii mają obawy: boją się, że ich twarz po zabiegu nabierze przesadnych i nienaturalnych kształtów. Całkiem niepotrzebnie! Zabieg przywraca utraconą objętość tylko tam, gdzie jest taka potrzeba. Lekarz deponuje kwas hialuronowy w ilościach pozwalających na poprawę proporcji i konturu twarzy, co daje młodzieńczy, zdrowy, bardziej promienny wygląd oraz przywraca harmonię twarzy.

Najczęściej zgłaszane problemy kwalifikujące do wolumetrii to: zaburzony owal twarzy, smutny wyraz – poprzez opadanie kącików ust, mocno zaznaczone linie marionetki i bruzdy nosowo-wargowe, opadanie powiek, zmęczony wyraz twarzy – poprzez ubytki w okolicach skroni, obecność doliny łez, opadanie tkanek w obrębie kości jarzmowej. Tylko wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego w sposób szybki i bezpieczny może temu zaradzić.

Co ważne, zabieg jest odwracalny, gdyż w przypadku wystąpienia powikłań czy nadkorekcji – przy użyciu hialuronidazy – możemy rozpuścić nadmiar kwasu hialuronowego.

Przy kwalifikacji do wolumetrii oceniany jest zawsze kształt twarzy, aby określić stan tkanek podporowych skóry, których zmiany atroficzne prowadzą do utraty objętości. Zwracam również uwagę na stopień opadania skóry w obrębie twarzy. Następnie należy przyjrzeć się proporcjom twarzy i jej owalowi oraz ocenić symetrię. Przed zabiegiem wolumetrii oceniam też jakość skóry.

Wolumetria polega na niwelowaniu oznak starzenia poprzez modelowanie twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. Technika zabiegowa jest zależna od preferencji lekarza medycyny estetycznej. W hbcmed stosuję zazwyczaj kaniule, czasem również podaję depozyty igłą. Wszystko zależy od tego, czy chcę podkreślić jakąś okolicę twarzy, wypełnić ubytek, czy wykonturować twarz.

WOLUMETRIA DAJE DŁUGOTRWAŁE EFEKTY BEZ ZATRACENIA INDYWIDUALNEGO WYGLĄDU Z ZACHOWANIEM NATURALNEJ EKSPRESJI EMOCJI.

Produkt stosowany przy zabiegu wolumetrii to kwas hialuronowy, który z czasem ulega całkowitej biodegradacji, jednak jego struktura i stopień usieciowania jest dobrany w ten sposób do otaczających tkanek, aby uzyskać zamierzony efekt i utrzymać go maksymalnie długo- nawet 2 lata.

Wolumetria zwana jest inaczej liftingiem bez skalpela.

Zabieg trwa około 60 do 90 minut.

Nie wymaga okresu wyłączenia z życia społeczno- zawodowego.

Czasem występują zasinienia w miejscu wkłucia, które ustępują po kilku dniach. Jeżeli wypełnianie, modelowanie i konturowanie okolic twarzy wymagających leczenia nie spełni oczekiwań Pacjenta, zawsze można użyć hialuronidazy w celu rozpuszczenia podanego produktu. Jednak w swojej praktyce lekarskiej nie spotkałam osoby niezadowolonej z wolumetrii.

Zapraszam Pacjentów chcących odzyskać naturalny, młodzieńczy wygląd w sposób minimalnie inwazyjny a maksymalnie bezpieczny i na długo.

HIFU

Technologia HIFU zastosowana w urządzeniu UTIMS MINI to bezinwazyjny oraz najsilniejszy zabieg wygładzający skórę. Jest to forma terapii, która wykorzystuje skoncentrowane fale ultradźwiękowe, powodując zwiększenie produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny. Dzięki temu skóra jest bardziej napięta i wygładzona.

Metoda ta również redukuje zmarszczki (kurze łapki, zmarszczki palacza), opóźnia proces starzenia się skóry oraz konturuje twarz (opadające policzki).

Zabiegi cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet po porodzie i po utracie dużej masy ciała. Pomaga im w wymodelowaniu sylwetki oraz w korygowaniu i likwidowaniu rozstępów, blizn czy przebarwień. Poprawę kondycji skóry można dostrzec tuż po zabiegu,  jednak na ostateczne efekty trzeba poczekać do trzech miesięcy. Po upływie tego czasu zakończy się pełen proces regeneracji oraz wytwarzania nowego kolagenu. Takie zabiegi wykonujemy na twarz, szyję oraz dekolt.

Zabieg jest nieinwazyjny, czyli nie dochodzi do naruszenia ciągłości tkanek oraz naskórka, dlatego Pacjent po zabiegu może wrócić do swojej aktywności. Brak dodatkowych zaleceń pozabiegowych.

Zabieg kierowany do osób, u których występuje:

 • utrata jędrności skóry
 • pogorszenie owalu twarzy
 • opadanie policzków
 • pogłębienie zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu

Efekty:

 • poprawa napięcia i elastyczności skóry
 • zagęszczenie skóry przez odbudowę włókien kolagenowych
 • redukcja zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu
 • poprawa owalu twarzy
 • redukcja drugiego podbródka
 • opóźnienie procesów starzenia się skóry

Efekty zabiegu są widoczne po około 2- 3 miesiącach, utrzymują się do 12 miesięcy.

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU:

 • padaczka,
 • implanty,
 • rozrusznik serca,
 • choroby serca,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • zażywanie leków przeciwzapalnych,
 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • choroby skóry (łuszczyca).

Zalecenia po zabiegu:

 • unikanie intensywnego śmiania się i żucia przez ok 6 godzin
 • rezygnacja z intensywnego wysiłku fizycznego przez 24 godziny
 • unikanie peelingów oraz innych metod złuszczania naskórka przez okres 7 dni
 • unikanie przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez okres 30 dni

Pacjenci po zabiegach, w których wykorzystywany był kwas hialuronowy lub botox powinni odczekać 14 dni od wykonanego zabiegu.
Istnieje bardzo małe ryzyko skutków ubocznych, zazwyczaj jest to lekkie zaczerwienienie utrzymujące się kilka godzin oraz niewielka nadwrażliwość przez kilka dni.
A więc podsumowując, HIFU jest to alternatywa dla osób chcących poprawić wygląd swojej skóry oraz podkreślić rysy twarzy. Zabiegi cieszą się ogromnym zainteresowaniem oraz pozytywną opinią!

Korekta nosa

Nos jest jedną z najbardziej widocznych partii twarzy. Jest to cześć twarzy, z której wyglądu nie wszyscy są zadowoleni. Bardzo często kształt nosa jest niedoskonały w naszej ocenie. Może to być przyczyną naszej obniżonej samooceny lub wpływać negatywnie na nasze samopoczucie, na postawę wobec życia i innych ludzi.

Zabieg kierowany do osób, u których występuje:

 • niedoskonała linia nosa
 • opadanie koniuszka nosa
 • rozdzielenia chrząstki koniuszka nosa
 • zagłębienie lub wzgórek na grzbiecie nosa
 • zbyt wąski nos
 • niewielka asymetria nosa

Efekty:

 • wyrównanie linii nosa
 • uniesienie koniuszka nosa
 • poszerzenie podstawy i grzbietu nosa
 • wypełnienie zagłębień i nierówności
 • uzyskanie symetrii nosa

Efekty zabiegu utrzymują się od 12 do 24 miesięcy.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres laktacji
 • aktywne stany zapalne skóry w obszarze iniekcji
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • niewyrównana cukrzyca
 • skłonność do powstawania bliznowców
 • nowotwory
 • choroby autoimmunologiczne
 • nadwrażliwość na składniki preparatu

Korekta nosa może odbyć się za pomocą zabiegu chirurgicznego lub poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego. Ta substancja występuje naturalnie w naszym organizmie. W medycynie estetycznej przy korekcie nosa lekarz Ewelina Górska stosuje odpowiednio usieciowane preparaty kwasu hialuronowego- aby przedłużyć jego żywotność i nadać pożądany kształt leczonemu obszarowi skóry.

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest oczywiście metodą mniej inwazyjną, niewymagającą długiego okresu rekonwalescencji. Nie wszystkie nosy możemy jednak zakwalifikować do takiego zabiegu.

Procedura korekty nosa kwasem hialuronowym jest alternatywą dla zabiegów chirurgicznych, jednak nie jest możliwa u każdego zainteresowanego Pacjenta. Za pomocą kwasu hialuronowego możemy modelować nos w przypadku występowania niedoskonałej linii nosa, kiedy występują wzgórki na jego grzbiecie bądź zagłębienia, z których nie jesteśmy zadowoleni. Korekta nosa kwasem hialuronowym jest wskazana, kiedy nie podoba nam się zakończenie nosa, na przykład opadający nos lub kiedy nie jesteśmy zadowoleni z wyglądu koniuszka nosa, kiedy nie odpowiada nam jego rozmiar. Można też modelować nos kwasem hialuronowym, kiedy nie podoba się nam rozdzielenie chrząstki na jego końcu.

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest również wskazana w przypadku, jeśli rozpoczął się proces fizjologicznego starzenia skóry z widoczną wiotkością, utratą wcześniejszego kształtu.

Zabieg medyczny korekty nosa kwasem hialuronowym nie wymaga wcześniejszego znieczulenia, jest jednak procedurą medyczną wymagającą kwalifikacji i doświadczenia lekarza medycyny estetycznej. W białostockim gabinecie medycyny estetycznej specjalistki Eweliny Górskiej kwas hialuronowy jest podawany mikrokaniulą, czyli tępo zakończonym narzędziem ślizgającym się po tkankach w celu uniknięcia traumatyzacji tkanek, zmniejszenia ryzyka działań niepożądanych, uniknięcia krwiaków i zasinień. Zabieg trwa od 45 minut do godziny. Zazwyczaj Pacjent nie wymaga rekonwalescencji- jak w przypadku chirurgicznej korekcji nosa. Efekty korekty nosa kwasem hialuronowym są widoczne tuż po zabiegu i są dość długotrwałe- nawet do 2 lat utrzymuje się efekt zabiegu.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *