fbpx

Neurologia jest gałęzią medycyny, która zajmuje się schorzeniami układu nerwowego. W obecnej dobie lekarza neurologa obowiązuje znajomość nowoczesnych technik diagnozowania ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego (rezonans magnetyczny głowy i kręgosłupa – MRI, elektroencefalografia – EEG, elektromiografia – EMG, elektroneurografia – ENG, tomografia komputerowa – CT, ultrasonografia tętnic domózgowych – USG metodą Dopplera) oraz znajomość aktualnych wytycznych leczenia schorzeń układu nerwowego. Choroby neurologiczne mają często dramatyczny przebieg, zwłaszcza jeśli dotykają ośrodków kontrolujących ważne funkcje organizmu. Mogą się rozwijać jako pierwotne schorzenia układu nerwowego lub być powikłaniem innych chorób (miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych, cukrzycy, nikotynizmu…).

Specjalista neurolog z Białegostoku Ewelina Górska od 17 lat z zaangażowaniem leczy bóle i zawroty głowy, migreny, zespoły bólowe kręgosłupa, dystonie i tiki, epilepsję, chorobę Parkinsona, zespoły otępienne, stwardnienie rozsiane, Pacjentów po udarach mózgu. Diagnozuje choroby naczyń krwionośnych przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu do ultrasonografii. Terapie stosowane w HBCmed są dobrane do potrzeb Pacjenta. Lekarz Górska jako jeden z nielicznych neurologów stosuje toksynę botulinową (botox) w leczeniu migreny, bruksizmu oraz spastyki.
Terminy konsultacji neurologicznych są dostosowane do potrzeb Pacjentów. Gabinet specjalisty neurologa Eweliny Górskiej znajduje się w Białymstoku przy ulicy Stołecznej 7. Centrum Zdrowia, w którym pracuje lekarz Górska, jest przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Specjalista neurolog z Białegostoku łączy wiedzę opartą na faktach z 17-letnim doświadczeniem klinicznym. Z pasją i wnikliwością diagnozuje i leczy schorzenia neurologiczne. Według Eweliny Górskiej zdrowie to nadrzędna wartość w życiu człowieka, bez której niemożliwa byłaby realizacja marzeń i planów. Wspiera Pacjentów w profilaktyce pierwotnej i wtórej schorzeń neurologicznych, rekomendując im zachowania prozdrowotne. Pomaga Pacjentom dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, służąc swą wiedzą, doświadczeniem i pasją.

Oprócz prowadzenia praktyki neurologicznej Ewelina Górska była głównym badaczem w międzynarodowych badaniach wieloośrodkowych, dotyczących otępień i stwardnienia rozsianego oraz była przewodniczącą w Wojewódzkiej Komisji do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności.
Tytuł specjalisty neurologa uzyskała w 2010 roku. Kwalifikacje potwierdzone licznymi certyfikatami zdobywała podczas licznych modłów szkoleniowych.
Obecnie jest ekspertem w stosowaniu Toksyny Botulinowej w schorzeniach neurologicznych, jak również w medycynie estetycznej.