Peeling idealny na lato- KWAS FERULOWY Z WITAMINĄ C

Przed Nami sezon letni, warto więc zadbać o skórę by cieszyć się piękną i promienną cerą. Zabiegiem poprawiającym kondycję skóry, który chętnie stosujemy w hbcmed  jest peeling z użyciem kwasu ferulowego w połączeniu z witaminą C. Podkreślamy, że zabieg z użyciem kwasu ferulowego można przeprowadzać nawet przy znacznej ekspozycji na słońce!

Mimo, że zabieg ma w nazwie słowo „kwas”, nie powinien wywoływać niepokoju związanego ze stosowaniem w okresie letnim. Kwas ferulowy- należy do grupy polifenoli – antyoksydantów, nie wykazuje działania złuszczającego ani drażniącego na skórę.

Struktura kwasu ferulowego jest zbliżona do tyrozyny. Uważa się, że blokuje tworzenie melaniny poprzez „podszywanie” się pod tyrozynę i hamowanie produkcji barwnika. W konsekwencji umożliwia to dłuższe przebywanie na słońcu, bez wystąpienia rumienia i patologicznych zmian skóry. Kwas ferulowy nie tylko chroni przed przebarwieniami, ale rozjaśnia już istniejące zmiany.

Kwas ferulowy oraz witamina C to silne antyoksydanty, które w połączeniu wpływają na siebie bardzo korzystnie- wzmacniają swoje właściwości. W hbcmed kwas ferulowy łączymy z witaminą C podczas peelingu dodając jednocześnie substancje które liftingują i rozjaśniają skórę. Kwas ferulowy w zestawieniu z witaminami E i C wzmacnia ich działanie i chroni skórę nawet 8 krotnie lepiej przed uszkodzeniami słonecznymi.

Procedury z kwasem ferulowym stosowane w hbcmed odnajdują zastosowanie u szerokiej grupy osób, niezależnie od fototypu skóry. Kwas ferulowy w połączeniu z witaminą C wyróżnia silne działanie przeciwzapalne, zmniejszające zaczerwienienia oraz fotoprotekcyjne, jest odpowiedni dla skóry z przebarwieniami, trądzikiem różowatym oraz pozbawionej blasku.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *