Peelingi

Peelingi medyczne Skin Tech są idealne w celu redukcji powierzchownych defektów skóry. Dzięki stosowaniu peelingów TCA można w sposób bezinwazyjny i szybki pozbyć się powierzchownych przebarwień skóry, zredukować płytkie blizny oraz zmarszczki.

Zabieg polega na aktywowaniu kwasu trójchlorooctowego, a następnie jego aplikacji na powierzchnię skóry wymagającej leczenia bez naruszania ciągłości naskórka. Można więc śmiało powiedzieć, że zabieg jest nieinwazyjny i prawie bezbolesny. Kiedy dojdzie do zmiany koloru leczonego obszaru, nakłada się odżywczą maść kojąca w postaci Post Peel Mask. Produkt ten ma właściwości wspomagające gojenie skóry po zabiegu, ale również stymulujące do odbudowy leczony obszar oraz antyoksydacyjne. Następnie Pacjent wraca do swoich normalnych aktywności. Następnego dnia rozpoczyna się proces złuszczania powierzchownych warstw skóry, który trwa około tygodnia. Dzieje się tak dlatego, że cząsteczki kwasu trójchlorooctowego łączą się z białkami naskórka, co powoduje zbielenie lub zeszronienie leczonego obszaru.

W celu podwyższenia skuteczności tej metody leczenia niedoskonałości skóry, zalecane jest wykonanie kilku zabiegów co około 2-4 tygodnie. Te procedury medyczne powinno się wykonywać w okresie małego nasłonecznienia, gdyż po nałożeniu kwasu trójchlorooctowego powierzchowne warstwy skóry ulegają stopniowemu złuszczeniu, a nowa skóra jest wrażliwa na promieniowanie ultrafioletowe. Po zabiegu z użyciem peelingu należy stosować wysokie filtry przeciwsłoneczne, np. 50+.

Odnowiona skóra staje się napięta i jędrna, a koloryt zostaje ujednolicony.

Również osoby młodsze – bez efektów fotostarzenia skóry, przebarwień czy zmarszczek powstających z wiekiem – korzystają z peelingów z TCA, gdyż zabieg walczy z trądzikiem aktywnym oraz z bliznami potrądzikowymi. Oprócz redukcji zmian zapalnych w przebiegu trądziku pospolitego peeling z użyciem TCA zmniejsza również łojotok oraz rozjaśnia skórę.
Wszyscy Pacjenci naszej kliniki medycyny estetycznej doceniają szybkość procedury, jej bezinwazyjność, skuteczność oraz korzystną cenę.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *