Trądzik to choroba.

Trądzik to choroba, którą trzeba leczyć! Pozwala to ograniczyć objawy i uniknąć późniejszych komplikacji. Skóra dotknięta trądzikiem w dzisiejszych czasach może być leczona przy użyciu najnowszych technologii np. laserem.

Trądzik pospolity to schorzenie gruczołów łojowych. Objawia się na skórze twarzy, górnej części pleców, klatki piersiowej. Schorzenie to dotyczy przeważnie osób młodych w okresie dojrzewania.

Za powstanie trądziku odpowiedzialne są czynniki hormonalne, bakteryjne, jak również uwarunkowania genetyczne. Nawet przestrzeganie zaleceń higienicznych i dietetycznych nie chroni przed wystąpieniem nieestetycznych wyprysków.

Trądzik pospolity jest związany z nadmiernym wydzielaniem gruczołów łojowych oraz z rogowaceniem ujść mieszków włosowych. Kiedy zatykają się przewody gruczołów łojowych, następuje ich poszerzenie w wyniku nadmiernej produkcji łoju, który nie może się wydostać i jest pożywką dla bakterii. Bakterie beztlenowe wytwarzają enzymy rozkładające tłuszcze i silnie podrażniają skórę. Procesy te nasilają się.

Powstają objawy trądziku. Mogą one być widoczne jako grudki, krosty, zmiany ropne, zaskórniki. Leczenie trądziku jest konieczne, gdyż wizerunek młodej osoby jest bardzo ważny w jej funkcjonowaniu psychospołecznym.

Zapraszam do obejrzenia filmu: Trądzik

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *