Usuwanie zmarszczek

Powstawanie zmarszczek to naturalny proces starzenia się skóry. Wyróżnić można zmarszczki dynamiczne oraz statyczne.  Przyczyny przyspieszenia powstawania zmarszczek to: nadmierne korzystanie ze słońca, ugniatanie skóry podczas snu, palenie papierosów, brak właściwych nawyków pielęgnacyjnych, a także… grawitacja. Wraz z wiekiem w skórze zmniejsza się ilość kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, a to w konsekwencji ułatwia pojawianie się nowych zmarszczek i pogłębianie już istniejących.

Do zmarszczek, z którymi najczęściej zgłaszają się pacjenci w Hbcmed zaliczamy:

Kurze łapki – są to zmarszczki pojawiające się w kącikach bocznych oczu, powstają w wyniku aktywności mięśni okrężnych oka.

Zmarszczki poziome czoła – są to zmarszczki występujące na czole, równolegle do linii włosów lub brwi.

Lwia zmarszczka –  jest to ta zmarszczka, którą widzimy pomiędzy brwiami.

Bruzdy nosowo-wargowe – powstają od nosa aż po kąciki ust.

Zmarszczki marionetki – powstają od kącików ust ku dołowi, mogą sięgać aż do brody.

Zmarszczki palacza– są wynikiem pracy mięśnia okrężnego ust, często pojawiają się u osób palących, ale także chętnie korzystających z napojów ze słomką, u kobiet występują znacznie częściej.

Zmarszczki królicze to zmarszczki mimiczne zlokalizowane na bokach nosa, najczęściej pojawiają się w wieku dojrzałym. Jak sama nazwa wskazuje, zmarszczki mimiczne są związane z mimiką twarzy, czyli powstają w miejscu ruchów mięśni twarzy.

Broda brukowana („czarownicy”) – nieestetyczne marszczenie sie skóry w okolicy brody.

Jak wygląda zabieg usuwania zmarszczek?

Proces przeciwdziałania powstawania zmarszczek lub leczenia juz istniejących zmian skóry twarzy Hbcmed zawsze rozpoczynamy od konsultacji lekarskiej. Lekarz ocenia stan skóry, wykonujemy dokumentację fotograficzną, rozmawiamy o ewentualnych współistniejących schorzeniach i przeciwskazaniach do zabiegów. Konsultacja kończy sie opracowaniem indywidualnego planu zabiegowego, który obejmuje kombinacje procedur medycznych dedykowanej konkretnemu pacjentowi.

Bardzo ważna jest współpraca ze strony pacjenta, aby zabiegi były wykonywane w odpowiedniej kolejności, systematycznie. Również niebagatelne znaczenie ma pielęgnacja domowa która uzupełnia profesjonalne zabiegi wykonywane w Hbcmed.

Sposoby usuwania zmarszczek

Do sposobów usuwania zmarszczek zaliczamy:

Toksynę botulinową zwaną potocznie botoxem. Toksyna botulinowa to neuromodulator leczący zmarszczki dynamiczne. Blokuje on przekaźnictwo między komórką mięśniową a nerwową, to w efekcie prowadzi do rozluźnienia mięśni mimicznych a co za tym idzie wygładzenia poddanej leczeniu okolicy.

Czas zabiegu łącznie z przygotowaniem pacjenta zajmuje około 15 minut, bolesność wynikająca z ukłucia jest niewielka porównywalna przez pacjentów do „ukłucia komara”. Pierwsze efekty toksyny botulinowej można zaobserwować już po kilku dniach, działanie zabiegu utrzymuje się przez 3 do 6 miesięcy. Jeśli zmarszczki są utrwalone po okresie 2 tygodni od ostrzyknięcia tyksyną można wypełnić zmarszczkę kwasem hialuronowym.

Kwas hialuronowy to naturalny wypełniacz, który pozwala na odbudowę brakujących objętości, wykonturowanie twarzy, nawilżenie i zagęszczenie skóry. W zależności od zadania, jaki hialuron ma wykonać, stosuje się różne rodzaje i stopie usieciowienia preparatu.

Mezoterapia koryguje zmarszczki, dodatkowo redukuje cienie i obrzęki pod oczami, wpływa korzystnie na napięcie skóry poprawiając jej strukturę. Produkty do mezoterapii wybieranie są na podstawie stanu skóry pacjenta, jego oczekiwań oraz poddanej leczeniu okolicy ciała.
Zabieg mezoterapii polega na nakłuciu skóry za pomocą pena (mezoterapia mikroigłowa) lub niewielkiej igły (mezoterapia cienkoigłowa), zabieg trwa około 40 minut, zabieg nie wymaga znieczulenia, dyskomfort jest niewielki. W celu uzyskanie najlepszych efektów należy wykonać serię zabiegów tj. 3-6zabiegów w odstępie 2-4 tygodnie.

Laser Advatx pozwala na skorygowanie zmarszczek przy pomocy energii emitowanej przez laser stymuluje skórę do jej przebudowy, dzięki czemu z tygodnia na tydzień zmienia się faktura skóry, staje się ona jaśniejsza, bardziej jędrna. Jest to procedura niewymagająca okresu rekonwalescencji. Pacjent do 2 godzin po zabiegu ma lekko zaczerwienioną skórę, potem zazwyczaj wraca do normalnych aktywności życiowych

Advatx to laser nieablacyjny stworzony do efektywnego leczenia zaburzeń struktury kolagenowej skóry, takich jak zmarszczki, blizny po trądzikowe i rozszerzone ujścia gruczołów łojowych. Laser emituje fale o długości 1319 nm, która pochłaniana jest przez struktury o dużej zawartości wody. Zewnętrzna warstwa naskórka – warstwa rogowa jest słabo uwodniona, pochłania energię lasera w niewielkim stopniu, dlatego powierzchnia skóry pozostaje po zabiegu nienaruszona. Zabieg należy wykonać 4 razy w odstępie co 1 miesiąc.

Peelingi chemiczne mają na celu przeciwdziałanie pojawieniu się nowych zmarszczek, poprawę elastyczności skóry a także zmniejszenie zmarszczek już istniejących. Podczas zabiegu wykorzystujemy nanotechnologię, składniki aktywne stymulują skórę działając nawet w jej głębokich warstwach.
Skóra po peelingu nie złuszcza się gwałtownie, nie ulega podrażnieniu. Zatem zabieg nie utrudnia codziennego funkcjonowania i nie wyklucza z zobowiązań służbowych czy prywatnych.
Ilość zabiegów jaką należy wykonać uzależniona jest od stanu i jakości skóry, standardowo wykonywanych jest 4-6 zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie.

Przeciwwskazania do usuwania zmarszczek

  • uczulenie na którykolwiek ze składników występujących w produktach redukujących zmarszczki,
  • ciąża, okres karmienia piersią,
  • infekcja ogólna organizmu,
  • zmiany skórne lub stan zapalny w miejscach, które mają być poddane zabiegowi,
  • choroby autoimmunologiczne z ekspresją skórną, w tkance łącznej,
  • cukrzyca – nieuregulowana,
  • aktywna choroba nowotworowa.

Usuwanie zmarszczek a czas utrzymania się zabiegów

Czas utrzymania się zabiegów redukujących zmarszczki zależy od wielu czynników takich jak: rodzaj zabiegu, wiek, kondycja skóry, sposób pielęgnacji domowej, ekspozycja na słońce czy styl życia. Jest to zatem kwestia indywidualna, dla przykładu po użyciu toksyny botulinowej efekt usunięcia zmarszczek widoczny jest od 3-6 miesięcy po zabiegu.

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek?

Usuwanie zmarszczek to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów w Hbcmed zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Cena usuwania zmarszczek zależna jest od rodzaju zabiegu:

Toksyna botulinowa podawana w przypadku zmarszczek mimicznych i jej koszt wynosi 600 zł w przypadku 1 okolicy, 2 okolice to cena 1000 zł natomiast 3 okolice to koszt 1350 zł. Warto zaznaczyć, że jedna okolica to np. tzw. kurze łapki lub lwia zmarszczka lub linie poziome czoła lub króliczki na nosie lub broda brukowana.

Cena w przypadku redukcji zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego jest uzależniona od ilości wykorzystanego produktu, koszt użyciu 1 ampułki kwasu hialuronowego to 1000-1200 zł.

Mezoterapia w przypadku usuwania zmarszczek to koszt od 400 zł za 1 zabieg, wskazana jest seria zabiegów (4-6) w odstępach 2-3tyg.

Fotoodmładzanie za pomocą lasera to koszt 700 zł za zabieg.

Peelingi chemiczne w przypadku walki ze zmarszczkami to cena od 350 zł za zabieg, należy wykonać 4-5 zabiegów w odstępie co 1 miesiąc.

Usuwanie zmarszczek to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej hbcmed w Białymstoku.

Wygładzenie zmarszczek jest możliwe prawie u każdego Pacjenta.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *