Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej hbcmed w Białymstoku.

Najczęściej zmarszczki usuwane są za pomocą czynnika relaksującego mięśnie (botoxu). Czynnik ten hamuje transmisję nerwowo – mięśniową, powodując relaksację mięśni, a przez to wygładzenie skóry twarzy. Zabieg jest wykonywany co kilka miesięcy, a efekty są widoczne już po kilku dniach.

Jest prawie bezbolesny i trwa krótko. Pacjent po oczyszczeniu skóry twarzy ma wykonywanych kilka mikroiniekcji w okolice wymagające leczenia. Czynnik relaksujący mięśnie można podawać tylko w przypadku tak zwanych zmarszczek dynamicznych, czyli takich, które uwidaczniają się, kiedy poruszamy mięśniami. Inaczej zmarszczki takie zwane są mimicznym. Za pomocą czynnika relaksującego mięśnie jest możliwe usuwanie zmarszczek na czole, na przykład lwiej zmarszczki, zmarszczek poziomych czoła, kurzych łapek lub tak zwanych zmarszczek króliczych czy też zmarszczek palacza.

Wygładzenie zmarszczek jest możliwe prawie u każdego Pacjenta.

Niewiele jest przeciwwskazań do zabiegu. Ze względu na efekt szybkiego wygładzenia zmarszczek, krótki czas zabiegu oraz małą jego inwazyjności, zabieg redukcji zmarszczek mimicznych jest bardzo popularny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.