Wolumetria twarzy

Wolumetria, czyli przywrócenie utraconej objętości, rekonstrukcja owalu i wykonturowane twarzy, aby odzyskała młodzieńczy wygląd, jest częstym zabiegiem w HBCmed, białostockim gabinecie medycyny estetycznej.

Dlaczego wolumetria? Z wiekiem następuje zanik niektórych struktur twarzy: skóry, przedziałów tłuszczowych, kości, wiotczeją mięśnie twarzy, a przecież moje Pacjentki nadal chcą wyglądać świeżo i naturalnie.

Niektóre z nich przed wykonaniem wolumetrii mają obawy: boją się, że ich twarz po zabiegu nabierze przesadnych i nienaturalnych kształtów. Całkiem niepotrzebnie! Zabieg przywraca utraconą objętość tylko tam, gdzie jest taka potrzeba. Lekarz deponuje kwas hialuronowy w ilościach pozwalających na poprawę proporcji i konturu twarzy, co daje młodzieńczy, zdrowy, bardziej promienny wygląd oraz przywraca harmonię twarzy.

Najczęściej zgłaszane problemy kwalifikujące do wolumetrii to: zaburzony owal twarzy, smutny wyraz – poprzez opadanie kącików ust, mocno zaznaczone linie marionetki i bruzdy nosowo-wargowe, opadanie powiek, zmęczony wyraz twarzy -poprzez ubytki w okolicach skroni, obecność doliny łez, opadanie tkanek w obrębie kości jarzmowej. Tylko wolumetria twarzy za pomocą kwasu hialuronowego w sposób szybki i bezpieczny może temu zaradzić.

Co ważne, zabieg jest odwracalny, gdyż w przypadku wystąpienia powikłań czy nadkorekcji – przy użyciu hialuronidazy – możemy rozpuścić nadmiar kwasu hialuronowego.

Przy kwalifikacji do wolumetrii oceniany jest zawsze kształt twarzy, aby określić stan tkanek podporowych skóry, których zmiany atroficzne prowadzą do utraty objętości. Zwracam również uwagę na stopień opadania skóry w obrębie twarzy. Następnie należy przyjrzeć się proporcjom twarzy i jej owalowi oraz ocenić symetrię. Przed zabiegiem wolumetrii oceniam też jakość skóry.

Wolumetria polega na niwelowaniu oznak starzenia poprzez modelowanie twarzy przy użyciu kwasu hialuronowego. Technika zabiegowa jest zależna od preferencji lekarza medycyny estetycznej. W HBCmed stosuję zazwyczaj kaniule, czasem również podaję depozyty igłą. Wszystko zależy od tego, czy chcę podkreślić jakąś okolicę twarzy, wypełnić ubytek, czy wykonturować twarz.

Wolumetria daje długotrwałe efekty bez zatracenia indywidualnego wyglądu z zachowaniem naturalnej ekspresji emocji.

Produkt stosowany przy zabiegu wolumetrii to kwas hialuronowy, który z czasem ulega całkowitej biodegradacji, jednak jego struktura i stopień usieciowania jest dobrany w ten sposób do otaczających tkanek, aby uzyskać zamierzony efekt i utrzymać go maksymalnie długo- nawet 2 lata.

Wolumetria zwana jest inaczej liftingiem bez skalpela.

Zabieg trwa około 60 do 90 minut. Nie wymaga okresu wyłączenia z życia społeczno- zawodowego. Czasem występują zasinienia w miejscu wkłucia, które ustępują po kilku dniach. Jeżeli wypełnianie, modelowanie i konturowanie okolic twarzy wymagających leczenia nie spełni oczekiwań Pacjenta, zawsze można użyć hialuronidazy w celu rozpuszczenia podanego produktu. Jednak w swojej praktyce lekarskiej nie spotkałam osoby niezadowolonej z wolumetrii.

Zapraszam Pacjentów chcących odzyskać naturalny, młodzieńczy wygląd w sposób minimalnie inwazyjny a maksymalnie bezpieczny i na długo.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *