Dlaczego botox jest przyjacielem młodości ?

Botox jest neuromodulatorem, który w sposób czasowy relaksuje mięśnie poddanie zabiegowi. Jest to cząsteczka, która hamuje impulsację nerwów pobudzających do skurczu określony mięsień.  Kiedy nie dochodzi do skurczów mięśnia poddanego leczeniu, wygładza się skóra, która leży nad leczoną okolicą i o ten właśnie efekt zabiegają i mężczyźni i kobiety po 30 roku życia. Wszyscy, którzy chcą mieć wypoczęty, zrelaksowany wygląd bez oznak starzenia powinni pokochać botox.

HBCMED toksynę botulinową podaje specjalista neurolog Ewelina Górska, która w sposób precyzyjny potrafi określić punkty mikroiniekcji  tak, aby uzyskać optymalny efekt na długo. Celem zabiegów z wykorzystaniem botoxu nie jest porażenie mimiki ani wypełnienie zmarszczek. Botox na kilka miesięcy powoduje usunięcie zmarszczek mimicznych,  gdyż skóra w okolicy podania botoxu przestaje nieustannie się zaginać. Daje to przepiękny efekt wygładzenia lwiej zmarszczki – która nadaje twarzy srogi wygląd, kurzych łapek – które dodają nam lat, czy poziomych zmarszczek czoła – powodujących że wyglądamy poważniej, niż chcemy. Kiedy botox podaje lekarz medycyny estetycznej Ewelina Górska, należy spodziewać się wygładzenia zmarszczek mimicznych, bez ryzyka skutków ubocznych.

Należy zaznaczyć, że specjalista neurolog stosuje botox również w protokołach opracowanych w celu pozbycia się bruksizmu (czyli nocnego zgrzytania zębami), migreny, nadpotliwości czy chorób przebiegających z nadmiernym skurczem mięśni, takich jak dystonie.

Botox jest stosowany w medycynie estetycznej oraz w neurologii od kilkudziesięciu lat. Znany jest dobrze mechanizm działania tego leku. Specjalista neurolog lekarz medycyny estetycznej Ewelina Górska potrafi w sposób dokładny określić dawkę oraz precyzyjnie wyznaczyć punkty mikroiniekcji. Dlatego w HBCMED botox jest bezpieczny,  skuteczny i pozwala na kilka miesięcy pozbyć się oznak starzenia albo objawów chorób neurologiczne czy też nadpotliwości.

Należy zaznaczyć, że botox zaczyna działać po kilku dniach od zabiegu,  zaś zabiegi powinniśmy powtarzać co około 4 do 6 miesięcy. Podanie botoxu odbywa się za pomocą jednorazowej strzykawki zakończonej bardzo cienką igłą. Sam zabieg trwa krótko, a dyskomfort Pacjenta związany ze wstrzykiwaniem botoxu jest minimalny. W HBCMED nie wymagamy specjalnego przygotowania przed zabiegiem, nie ma też rekonwalescencji po podaniu botoxu. Miejsca wkucia botoxu są prawie niewidoczne po zabiegu, dlatego Pacjent może wrócić do swojej codziennej aktywności. Oczywiście mogą zdarzyć się niewielkie krwiaki w miejscu wstrzyknięcia, jednak mijają one w ciągu kilku dni po zabiegu.

Ponieważ botox jest neurotoksyną, jego nieumiejętne podanie może spowodować nadmierne zwiotczenie mięśni, a w efekcie np. opadanie powieki czy kącika ust bądź inne skutki uboczne. W celu minimalizacji wystąpienia powikłania,  zabieg powinien wykonywać lekarz mający doświadczenie w używaniu botoxu.

Istnieją oczywiście przeciwwskazania do podania botoxu, takie jak przewlekłe choroby neurologiczne związane z uszkodzeniem mięśni, stosowanie niektórych leków, infekcje skóry w miejscu potencjalnego podania botoxu czy też ciąża lub okres laktacji.

Zapraszamy wszystkich, którzy kochają atrakcyjny wygląd i chcą żyć bez oznak starzenia.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *