HarmonyCA efekty działania

HArmonyCA – rewolucja w redukcji oznak starzenia

HarmonyCA – rewolucja w redukcji oznak starzenia

 

HArmonyCA to pierwszy hybrydowy biostymulator tkankowy o podwójnym mechanizmie działania, stosowany dla poprawy architektury skóry. HArmonyCA to absolutna nowość w odmładzaniu skóry – redukuje oznaki starzenia i przywraca skórze napięcie. Skóra odzyskuje utracony blask, poprawiają się kontury i owal twarzy.

Światowa premiera tego preparatu miała miejsce kilka tygodni temu. Zespół Hbcmed otrzymał od producenta pozytywną ocenę jakości oferowanych usług i potwierdził zdobytą wiedzę do wprowadzenia zabiegu do oferty.

Starzenie się skóry to naturalny proces, który postępuje wraz z wiekiem. Zmiany uwidaczniają się
w postaci zmarszczek, zwiotczenia i utraty elastyczności skóry oraz zmniejszenia objętości tkanek miękkich twarzy.

Wraz z upływem lat naturalna zawartość kwasu hialuronowego i kolagenu w skórze zmniejsza się. Skóra staje się cieńsza, a powtarzające się ruchy mięśni twarzy przyczyniają się do rozwoju zmarszczek. Dochodzi również do utraty objętości i przemieszczania się tkanek miękkich twarzy (np. do obniżania się poduszeczek tłuszczowych). Wiotkość skóry wynikająca z utraty kolagenu i elastyny w macierzy zewnątrzkomórkowej i utrata objętości tkanek miękkich twarzy to podstawowe aspekty starzenia się skóry twarzy.

Twarz jest obszarem, w którym zmiany związane z wiekiem są najbardziej widoczne i rodzą naturalną chęć w celu poprawy i przywrócenia dawnego wyglądu.

Zabiegi z użyciem preparatu jednoskładnikowego czy to na bazie kwasu hialuronowego czy też biostymulatora kolagenu nie są w stanie w pełni odpowiedzieć na złożone potrzeby starzejącej się skóry. Połączenie dwóch harmonijnie działających składników aktywnych pozwoli osiągnąć natychmiastowy i długotrwały efekt (do 12 miesięcy).

 

Jakich efektów możesz się spodziewać po podaniu HArmonyCA?

 

Efekty po zabiegu z wykorzystaniem hybrydowego biostymulatora tkankowego są natychmiastowe. Można zaobserwować:

 • natychmiastowy i długotrwały efekt uniesienia tkanki
 • poprawa elastyczności i jędrności skóry
 • poprawa architektury skóry

Efekt natychmiastowego i długotrwałego odmłodzenia jest wynikiem synergii usieciowanego kwasu hialuronowego (HA) i mikrosfer hydrokyapatytu wapnia (CA).

 

Kto powinien skorzystać z zabiegu HArmonyCA?

 

 • pacjenci, u których występują widoczne oznaki starzenia skóry, w szczególności wiotkość, połączona z utratą objętości (po 40, 50 roku życia)
 • osoby, które potrzebują poprawy jędrności, elastyczności i architektury skóry.

 

Obszary podawania preparatu HArmonyCA

Preparat HArmonyCa może być podawany tylko przez wykwalifikowanego lekarza, wyszkolonego
w tym zakresie. Zabieg jest wykonywany według ścisłe określonego protokołu, trwa 45-60 min. Nie wymaga  dodatkowego znieczulenia, gdyż preparat HArmonyCA zawiera lidokainę (środek znieczulający).

Obszary podawania preparatu:

 • środkowo- boczna część twarzy
 • okolica brody

 

Przebieg zabiegu HArmonyCA

 

Konsultacja przed zabiegiem HArmonyCA

Podczas konsultacji lekarz oceni stan Twojej skóry i zdecyduje, czy zabieg jest odpowiedni dla Ciebie, oceni czy nie występują przeciwwskazania do podania HArmonyCA:

 • ciąża
 • laktacja
 • infekcje skóry w obrębie leczonego obszaru
 • choroby autoimmunologiczne, rozrostowe
 • horoby autoimmunologiczne z manifestacją skórną
 • wcześniejsze zabiegi w tej okolicy z użyciem trwałych wypełniaczy czy kwasu polimlekowego
 • tendencja do powstawania blizn przerostowych lub koloidów

 

Zabieg z użyciem hybrydowego biostymulatora HArmonyCA

 

Sam zabieg HArmonyCa trwa około 60 minut. Obejmuje podanie 2-3 ampułek preparatu przy użyciu tępo zakończonej kaniuli, dzięki czemu jest to metoda bardzo bezpieczna, jednocześnie ograniczająca dyskomfort Pacjenta.

Tuż po zabiegu pacjent wygląda korzystniej, zmieniają się proporcje twarzy i poprawia napięcie skóry. Po podaniu HArmonyCA nie jest konieczna absencja w pracy czy rezygnacja z życia społecznego. Przez 1-2 dni zalecane jest powstrzymanie się od treningów np. na siłowni, nakładania fluidu czy pudru na twarz. Należy pić dużo wody, w miarę możliwości unikać dotykania twarzy.

Ostateczne efekty zabiegu widoczne są około 12 miesięcy po podaniu biostymulatora HArmonyCA

Po zabiegu należy przez 7 dni unikać masaży twarzy, sauny, solarium, a przez kolka tygodni zabiegów z użyciem urządzeń wysokoenergetycznych np. RF, laserów, HIFU, IPL

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *