Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg przeznaczony dla osób, których cera jest sucha i zmęczona, ma ziemisty kolor, pojawiają się na niej drobne zmarszczki, pory, przebarwienia lub zmiany potrądzikowe. Wskazaniem do wykonania zabiegu jest również problem z wypadaniem włosów lub ogólne pogorszenie ich kondycji.

Mezoterapia igłowa w hbcmed przeprowadzana jest przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie oraz skórze głowy.

 

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia polega na wykonywaniu nakłuć cienką igłą w powierzchownych warstwach skóry. Do okolicy oka w hbcmed stosowana jest nano igła o długości 0,6mm co ogranicza do minimum wystąpienie siniaków.

Nakłuwanie może trwać 30 – 60 minut, w zależności od obszaru zabiegowego. Skutkami ubocznymi mezoterapii igłowej mogą być delikatne zaczerwienienia lub niewielkie siniaki, które znikają po kilku dniach.

W hbcmed dużym uznaniem cieszy się zabieg Beautifeye, który przeznaczony jest okolicy oka. Zabieg mezoterapii poprzedza się wówczas peelingiem dedykowanym wrażliwej okolicy oka, co redukuje cienie i worki pod oczami, zagęszcza skórę oraz zmniejsza zmarszczki.

Przygotowanie do zabiegu

Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium i sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz oczekiwanego rezultatu. Już po pierwszych zabiegach skóra staje się wyraźnie wygładzona, nawilżona oraz odzyskuje utraconą jędrność.

Co robić po zabiegu mezoterapii igłowej?

Po zabiegu mezoterapii igłowej, przez kilka najbliższych dni należy unikać opalania i wszelkich zabiegów złuszczających oraz stosować preparaty ochronne z filtrem UV.

Przeciwwskazania do mezoterapii

Zabiegu nie stosuje się u osób z alergiami na składniki wstrzykiwanego preparatu, u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Inne przeciwwskazania to: opryszczka, stany zapalne pojawiające się na skórze, choroby nowotworowe oraz stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *