Molekuły młodości – czyli dlaczego warto zadbać o skórę jeszcze przed latem?

Lato jest czasem, kiedy zdarza się nam zapominać o systematycznej pielęgnacji skóry. Wielu z nas niestety nadal nie używa regularnie kremów ochronnych z filtrem. Dodatkowo wydatki związane z wakacyjnym wypoczynkiem ograniczają profesjonalne dbanie o jakość skóry podczas gorących dni. Wszystko to skutkuje przesuszeniem skóry, mogą wystąpić przebarwienia trudne do usunięcia, foto-elastoza, czyli posłoneczne zwłóknienie skóry, bądź jej zwiotczenie…

Oczywiście zabiegi, które poprawiają kondycję skóry przed wakacjami, nie zwalniają nas z obowiązku używania filtrów ochronnych przed promieniowaniem słonecznym ani przed codzienną pielęgnację skóry, ale zachęcam do wykonania właśnie teraz serii czterech zabiegów poprawiających wyraźnie jakość skóry poprzez:

  • głębokie jej nawilżenie
  • działanie antyoksydacyjne, czyli wymiatające wolne rodniki, aby zredukować stres oksydacyjny komórki i tym samym zahamować jej starzenie się
  • lifting na poziomie komórkowym poprzez pobudzenie fibroblastów w skórze do produkcji kolagenu i elastyny – zdecydowanie poprawi to napięcie skóry.

Zatem pozwól skórze przed latem uzyskać wszystko to, czego potrzebuje, aby czas letniego wypoczynku tylko podkreślił zdrowy i promienny wygląd Twojej twarzy!

Wiele ludzi umawia się tylko na inwazyjne zabiegi dające szybkie efekty:

  • Relaksują mięśnie twarzy przy pomocy botoksu, który hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, nie wpływając na jakość skóry, lecz blokując mimikę, a przez to wygładzając zmarszczki. Oczywiście stosuję botoks w mojej praktyce i sprawdza się świetnie u osób młodszych z izolowaną nadaktywnością mięśni w okolicy czoła, oczu, pomiędzy brwiami. Wtedy toksyna botulinowa zadziała szybko, celowo i na około 6 miesięcy uzyskujemy redukcję niepożądanych zagięć skóry. Jednak w żaden sposób toksyna botulinowa nie pielęgnuje ani nie regeneruje tkanek poddanych zabiegowi…
  • Wypełnianie bruzd lub konturowanie, np. żuchwy czy poprawa kształtu nosa również nie zadziała na poziomie komorkowej poprawy jakości skóry. Oczywiście poprzez zmianę proporcji twarzy uzyskamy młodzieńczy owal twarzy, lecz kondycja skóry nie poprawi się…

Choć większość osób przychodzi do gabinetu medycyny estetycznej po szybki efekt, czyli właśnie zahamowanie mimiki botoksem oraz konturowanie twarzy, wypełnianie konkretnych bruzd lub zagłębień wypełniaczem – kluczowym dla osoby, która chce zachować zdrowie skóry i nie starzeć się pomimo upływu czasu jest dbanie a odpowiednie napięcie i nawilżenie skóry. Wszystko po to, aby była ona jędrna i promienna jako nasza najlepsza wizytówka, z którą nie rozstajemy się nigdy – w relacjach osobistych, zawodowych, na zakupach, spacerze…

Trzeba zrozumieć, że dbanie o kondycję skóry polega na systematycznym dostarczaniu jej potrzebnych substancji. Zazwyczaj odbywa się to w cyklach czterech zabiegów co tydzień lub kilka tygodni, zaś później – po uzyskaniu pożądanego efektu – raz na pół roku jest zabieg przypominający. Wskazane jest wykonywanie tego przypominającego zabiegu, aby utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Niestety procesy starzenia skóry zaczynają się już po 20 roku życia. Zaczyna ona tracić swój naturalny blask, następują ubytki kwasu hialuronowego zawartego w każdej tkance, przez co staje się ona wiotka i podatna na zagniatanie. Z czasem powstają zmarszczki. Promieniowanie ultrafioletowe powoduje uszkodzenie skóry, tak zwaną fotoelastazę, polegającą na niekorzystnej przebudowie skóry w kierunku włóknienia.

Również wolne rodniki atakują skórę, inicjując procesy starzenia.

Oczywiście procesy te zachodzą w sposób indywidualny. Na ich dynamikę wpływa nasz garnitur genetyczny, styl życia, sposób odżywiania oraz to, czy korzystamy z pomocy specjalisty, aby systematycznie przeprowadzać głęboką regenerację i biostymulację skóry.

Efekty zabiegów pielęgnacyjnych nie są natychmiastowe. Z pewnością podawanie molekuł młodości takich jak NUCLEOFILL, SYNECOS, CELLULAR MATRIX czy autologicznego osocza z czynnikami wzrostu są widoczne, jednak należy pamiętać, że skóra przebudowuje się z miesiąca na miesiąc i pomimo oczywistej skuteczności procedur pielęgnacyjnych, zagęszczających skórę i przywracających jej blask, Pacjent nie powinien spodziewać się spektakularnych zmian tuż po zabiegu. Na efekty czekamy, ale warto podjąć wyzwanie i zacząć już teraz dbać o skórę, aby w lipcu zostać królową kurortu!

Zapraszamy do HBCMED po Bezpieczne Piękno!

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *