Modelowanie ust

Usta dla wielu są symbolem kobiecości. Chcemy, żeby były piękne, jednak dla każdego słowo to znaczy coś innego… Bez wątpienia usta mają przyciągać spojrzenia, być wyraziste, dobrze nawilżone, podkreślać indywidualizm każdej z nas. Kąciki ust powinny być zwrócone ku górze, a kontury ładnie wykreślone, kształt może być lekko zadziorny bądź klasycznie elegancki.

Usta naprawdę są wyjątkową częścią naszej twarzy. Zarówno pod względem estetycznym, ekspresyjnym, jak i ich właściwości tkankowych. Nie posiadają one warstwy rogowej naskórka czy też gruczołów łojowych w skórze właściwej – dlatego wymagają szczególnej troski, często bywają spierzchnięte. Aby optymalnie wyeksponować tę część twarzy w Hbcmed używamy preparatów, które nie tylko modelują usta, ale również nawilżają je.

Pamiętajmy, że usta są wyrazem osobowości kobiety. Po zabiegu powiększającym usta powinny one być piękne podczas mówienia, uśmiechu, jak również, kiedy mięśnie twarzy są zrelaksowane.

Nie wszystkie cele, które przyprowadziły kobietę do gabinetu medycyny estetycznej, są możliwe do spełnienia, nie zawsze usta celebrytki czy koleżanki będą pasować konkretnej osobie poddającej się zabiegowi powiększania ust.

Ogromną rolę przed zabiegiem odgrywa konsultacja, która może urealnić oczekiwania i dopasować odpowiedni preparat, rozmiar i kształt ust do osobistych kodów twarzy i oczekiwań pacjentki. Dobór odpowiedniego produktu, techniki zabiegowej oraz respekt wobec struktur anatomicznych pomoże osiągnąć zamierzony efekt powiększania ust.

Zabieg kierowany do kobiet i mężczyzn:

 • niezadowolonych z kształtu i objętości swoich ust
 • mających zbyt małe wąskie usta,
 • z asymetrią warg
 • których usta utraciły odpowiedni poziom nawilżenia

Jak wygląda zabieg modelowania ust?

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym poprzedzony jest wykonaniem przez personel Hbcmed dokumentacji fotograficznej oraz zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Około 30 minut przed rozpoczęciem powiększenia ust nakładany jest żel znieczulający zawierający kilka substancji anestetycznych. Kiedy preparat zacznie działać, lekarz przechodzi do precyzyjnego wstrzykiwania preparatu w wybrane miejsca. Zazwyczaj cały proces powiększania ust nie trwa dłużej niż kilkadziesiąt minut. Kwas hialuronowy ma konsystencję żelu i podawany jest za pomocą bardzo cienkich, niewielkich igieł. To pozwala na zminimalizowanie ewentualnych obrzęków i opuchlizny po zabiegu. Po zabiegu następuje delikatny masaż ust z nałożeniem maski po zabiegowej w formie kremu.

Sposób nakłucia ust i efekt jaki chcemy osiągnąć są ze sobą ściśle związane. Lekarz w Hbcmed dobierając dany produkt może np. jedynie podkreślić usta, nawilżyć je- sprawić, że będą wyglądały jak po nałożeniu błyszczyka. Wówczas zastosuje technikę iniekcji podśluzówkowych (protokół Essential). Dla wzmocnienia konturu odpowiedni będzie protokół Global – wówczas lekarz łączy dwa produkty, które nadadzą objętości jednocześnie odmładzając usta.

Inną metodą modelowania ust i nadania im objętości jest tzw. outstanding. Technika opiera się na połączeniu dwóch rodzajów kwasu hialuronowego i zastosowaniu nakłuć techniką liniową w warstwy podśluzówkowe zarówno powierzchowne jak i głębokie.

Zatem zabieg modelowania ust w powinien być modyfikowany przez lekarza w zależności od oczekiwanego efektu. Czasem konieczna jest również praca wokół ust, gdyż nawet najpiękniej wymodelowane usta nie dadzą dobrego efektu estetycznego, kiedy otaczać je będą tzw. zmarszczki palacza, bruzdy nosowo-wargowe czy linie marionetki. Ważne jest holistyczne spojrzenie na twarz Pacjentki.

Znaczenie kwasu hialuronowego w zabiegu powiększania ust

Wraz z wiekiem i postępującymi procesami starzenia się jej ilość stopniowo się zmniejsza, co oznacza, że cierpi na tym przede wszystkim nasza skóra. Okolica ust jest szczególnie podatna na upływ czasu, wraz z wiekiem usta pozbawione są jędrności, czerwień wargowa jest mniej intensywna, często usta są wysuszone i spierzchnięte.

Kwas hialuronowy to istotny element skóry, który przyczynia się do jej elastyczności i nawilżenia. Proces starzenia oraz niekorzystny wpływ otoczenia powodują utratę jędrności, zwiotczenie skóry czy zmianę ich kształtu. Tutaj z pomocą przychodzi zastosowanie preparatów zawierających kwas hialuronowy, substancję naturalnie występującą w organizmie człowieka. Kwas hialuronowy podany przez lekarza przeciwdziała zmniejszaniu się jego zawartości w ustach, przywraca odpowiednie nawodnienie, elastyczność i koloryt.

Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala uwydatnić usta jednocześnie nadając im pożądany kształt. Inne korzyści wynikające z wykorzystania kwasu hialuronowego do modelowania ust to np.: nawilżenie, wyrównanie asymetrii czy podkreślenie konturu.

Modelowanie ust na płasko

Modelowanie ust na płasko jest ostatnio bardzo popularną techniką wypełniania ust kwasem hialuronowym. Pozwala ona na znaczne powiększenie ust z jednoczesnym ich wypłaszczeniem. Podczas tej techniki zabiegowej stosuje się wielokrotne wkłucia w płytkie warstwy skóry. Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym i trwa około 45 minut.

Dzięki tej technice możliwe jest rozciągnięcie czerwieni wargowej bez jej nadmiernego uwypuklenia. Usta tuż po zabiegu są nieco obrzęknięte i wyglądają na większe niż będą kilka dni po wygojeniu. Możliwe są siniaki ustępujące w ciągu tygodnia.

Zalecenia przed i po korekcie ust

Przed:

Przed modelowaniem ust i innych części twarzy kwasem hialuronowym należy unikać przegrzania organizmu ( sauna, solarium, intensywny wysiłek fizyczny), 3 dni przez zabiegiem odstawić leki rozrzedzające krew (aspiryna, NLPZ- przeciwbólowe leki typu ibuprofen, naproksen), osoby mające skłonność do opryszczki powinny zastosować Heviran dostępny w aptece bez recepty.

Po:
Po zabiegu modelowaniu ust i innych części twarzy kwasem hialuronowym należy pić dużo wody, unikać spożywania alkoholu czy palenia papierosów. Osoby mające skłonność do opryszczki powinny zastosować Heviran dostępny w aptece bez recepty.
W dniu zabiegu przeciwwskazane są: sauna, jacuzzi, solarium oraz wysiłek fizyczny – w wyniku których może dojść do przegrzania organizmu. Należy unikać pocałunków, nie przyjmować gorących i bardzo zimnych płynów, nie wykonywać makijażu ust do ich pełnego wygojenia. Rekomendujemy również zmianę nawleczki poduszki przed snem.

Efekty modelowania ust

Po zabiegu powiększającym usta powinny one być piękne podczas mówienia, uśmiechu, jak również, kiedy mięśnie twarzy są zrelaksowane. Efekty:

 • podkreślenie konturu ust
 • podniesienie kącików ust
 • powiększenie objętości
 • korekta asymetrii warg
 • nawilżenie czerwieni wargowej

Efekty zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Cena wypełnienia i modelowania ust uzależniona jest głównie od rodzaju i ilości wypełniacza . Na rynku dostępne są różne preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które cechują się innymi właściwościami, np. sposobem pozyskania, gęstością, czasem wchłaniania, sposobem usieciowienia, badaniami klinicznymi ( bądź ich brakiem)- a także w związku z tym i ceną.

Cena powiększenia ust kwasem hialuronowym wraz z wcześniejszym znieczuleniem to koszt 1000-1200 zł przy użyciu 1 ml kwasu. Jeśli są wskazania do podania 2 ml kwasu (techniki ErgoLips- Global i Outstanding) podczas jednej sesji – cena zabiegu wynosi 1800 zł.
O doborze techniki i rodzaju preparatu zawsze decyduje lekarz po konsultacji z pacjentem. Standardowo koszt wypełnienia ust przewiduje zużycie ampułki o pojemności 1 ml.

W ramach opłaty za zabieg powiększenia ust odbywa się również konsultacja z lekarzem, dzięki której pacjent może liczyć na dobór najlepszej techniki nakłuwania oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. W ramach opłaty wykonujemy również znieczulenie preparatem anestetycznym na 30 min przed zabiegiem.

Przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust

 • aktywna opryszczka wargowa
 • ciąża oraz okres laktacji
 • choroby autoimmunologiczne i nowotworowe
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • tendencja do tworzenia się bliznowców

 

Wszystkie treści na tej stronie mają charakter informacyjny, nie gwarantują identycznych efektów u każdego leczonego pacjenta i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *